Felietony

Wreszcie Facebook na iPada - wygląda świetnie!

Grzegorz Marczak
Wreszcie Facebook na iPada - wygląda świetnie!
14

Facebook na iPhona to już opanowana kategoria aplikacji. Z iPadem jest jednak inaczej. Mimo głośnych sukcesó jak 5 tysięcy aplikacji w sklepie oraz miliony pobrań tak naprawdę trudno jest znaleźć dobre programy wykorzystujące potencjał tego narzędzia. Tak samo jest zresztą z programami do obsługi s...

Facebook na iPhona to już opanowana kategoria aplikacji. Z iPadem jest jednak inaczej. Mimo głośnych sukcesó jak 5 tysięcy aplikacji w sklepie oraz miliony pobrań tak naprawdę trudno jest znaleźć dobre programy wykorzystujące potencjał tego narzędzia. Tak samo jest zresztą z programami do obsługi serwisów społecznościowych, Twitter doczekał się kilku dobrych produkcji - jeśli natomiast chodzi o Facebooka to do tej pory było "biednie".

Napisałem "do tej pory" ponieważ niedawno pojawiła się natywna aplikacja Facebooka na iPada stworzona przez sobees.com (nie jest to więc oficjalny produkt FB). Aplikacja jest już dostępna w iTunes i na pewno do końca maja będzie darmowa.

Nie miałem jeszcze okazji jej osobiście testować ale z tego co widać na poniższym filmie sobees oferuje naprawdę sporo możliwości. Podgląd streamu, linków zdjęć oraz video to jest oczywistość. Do tego mam możliwość zarządzania wydarzeniami w kalendarzu, pogląd na profile naszych znajomych, przeglądanie zdjęć i albumów itp. Praktycznie wszystko co oferuje Facebook z poziomu www.To co mi się osobiście podoba w tej aplikacji to fakt, że nie przypominam ona zupełnie Facebooka. Obok głównego naszego streamu mamy takie sekcje jak najnowsze informacje, linki, video. Wszystko to razem tworzy wrażenie bardziej serwisu informacyjnego. Nie wiem czy przy codziennym korzystaniu taka budowa głównego ekranu nie będzie przypadkiem przeszkadzać, ale na obrazkach i filmie wygląda to świetnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleFacebookitunesiPad