Amazon

Amazon w Polsce! Docenił tanią siłę roboczą?

Grzegorz Marczak
Amazon w Polsce! Docenił tanią siłę roboczą?
63

Dzisiejszy PB i Wyborcza.biz donoszą o tym, że w Polsce pojawi się Amazon. Nie oznacza to jednak, że amerykański gigant e-commerce docenił potencjał zakupowy naszego kraju, bardziej chodzi o tanią powierzchnię i tańszą niż w innych krajach siłę roboczą. Sprawdź też: Amazon.pl vs Allegro.pl - poró...

Dzisiejszy PB i Wyborcza.biz donoszą o tym, że w Polsce pojawi się Amazon. Nie oznacza to jednak, że amerykański gigant e-commerce docenił potencjał zakupowy naszego kraju, bardziej chodzi o tanią powierzchnię i tańszą niż w innych krajach siłę roboczą.

Sprawdź też: Amazon.pl vs Allegro.pl - porównanie ofert dla polskich sprzedawców.

Mają wybudować w Polsce trzy centra logistyczne, które docelowo przejmą dystrybucje paczek z niemieckich magazynów. Magazyny te zatrudniać mają do 6 tysięcy osób a w szczycie sezonu nawet o 9 tysięcy więcej.

Teoretycznie to sukces i prawie możemy krzyknąć, że mamy w Polsce Amazon. Osobiście mam tylko nadzieję, że tym razem nie będzie sytuacji w której amerykańska firma rzuci naszym pracownikom najniższą krajową (a tak niestety postępuje Amazon w innych krajach) a podatki będą płacone w Irlandii a my z zachwytu zafundujemy im jeszcze jakieś ulgi podatkowe.

Czy wiadomo coś więcej o działalności Amazon w Polsce? Na razie niestety nie, nie ma nawet nowych ogłoszeń rekrutacyjnych jeśli chodzi o PL (mówię o bazie Amazona). Pozostaje nam więc poczekać do 2014 i zobaczyć co będzie dalej. Teoretycznie mają logistykę w Polsce (co było największym kosztem) Amazon "może pochylić się" także nad sprzedażą w naszym kraju. O ile oczywiście excele potwierdzą zasadność takiego ruchu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Amazon