Amazon

Wszyscy chcą być jak Apple i mieć swoje AirPodsy, Amazon także

Kamil Świtalski
Wszyscy chcą być jak Apple i mieć swoje AirPodsy, Amazon także
4

AirPodsy z jakiś powodów nie przypadły Wam do gustu? Spokojnie, na rynku douszonych, bezprzewodowych, słuchawek robi się coraz tłoczniej — jeszcze w tym roku miałby dołączyć do niego Amazon.

Zobacz też: Apple prezentuje bezprzewodowe słuchawki douszne Powerbeats Pro – Totally Wireless

Kiedy kilka lat temu Apple zaprezentowało swoje słuchawki AirPods, polała się spora fala krytyki. Jedni byłi nieusatysfakcjonowani ich wyglądem, innym kompletnie nie leżała oferowana jakość dźwięku. Jednak to właśnie po ich premierze wiele firm zaczęło przestawiać urządzenia zrobione na ich podobieństwo. I nie mam tu na myśli konkretnie białych pchełek, ale solidnie zintegrowanych z ekosystemem słuchawek bez kabli i sznurów. Ten segment rozkwita na tyle szybko, że najwyraźniej kolejny gigant chce dołączyć do tego interesu. Tym razem — Amazon, który poza dostarczeniem nowego akcesorium, chciałby też co nieco na nim ugrać. Z nimi dostęp do szeregu ich usług byłby wygodniejszy niż kiedykolwiek wcześniej!

Zobacz też: Jaki słuchawki z mikrofonem warto kupić? Najlepsze modele

Słuchawki od Amazon: Alexa dostępna bardziej niż kiedykolwiek!

Asystentka głosowa Alexa w Polsce cieszy się uwagą największych zajawkowiczów. Sporo jej brakuje do tego, by trafić do mainstreamu — w Stanach Zjednoczonych sprawy mają się nieco inaczej, jednak... w drodze sprawa wcale nie jest taka oczywista. I właśnie autorskie słuchawki z łatwym dostępem do asystentki miałyby to zmienić — a nad takimi aktualnie ma pracować Amazon.

Jak informuje Mark Gurman na łamach Bloomberg, gigant z Seattle w pocie czoła pracuje nad własnymi słuchawkami, które miałyby trafić do sklepów w drugim półroczu. Wygląd i zasada działania miałaby być podobna do AirPodsów — żadnych dodatków i design na tyle dopracowany, że bez problemu utrzyma się w uszach bez żadnych dodatków. Inżynierowie Amazonu robią co tylko w ich mocy, aby zapewnić lepszą jakość dźwięku niż ma to miejsce w produkcie Apple. Gigant chciałby, aby za pośrednictwem słuchawek ich klienci mogli w prosty sposób nie tylko wywoływać Amazon Music, ale także mieli dostęp do informacji ze świata, a także łatwego robienia zakupów na ich platformie.

Zobacz też: Ranking najlepszych słuchawek gamingowych według Antyweb

Amazon wielokrotnie udowodnił już, że potrafi prowadzić agresywną walkę cenową — i prawdopodobnie tym razem będzie podobnie. Te słuchawki miałyby być... kolejną przepustką, ułatwiającą korzystanie z całego szeregu ich usług. Z polskiej perspektywy, gdzie takowe nie są specjalnie popularne (albo w ogóle dostępne), to raczej ciekawostka. Natomiast same słuchawki: kto wie. Jeżeli będą kosztowały znacząco mniej od AirPodsów — mają szansę mnie "kupić". Szczególnie jeżeli, podobnie jak AirPodsy, nie będą dokanałowe. Oferta rynkowa pod tym względem jest dość uboga, a ceny słuchawek Apple — zaporowe.

Zobacz też: Huawei prezentuje inteligentne okulary i słuchawki FreeLace 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu