Amazon

Oto najnowszy i najtańszy w ofercie Kindle! Od teraz nawet podstawowy model czytnika z podświetlonym ekranem

Kamil Świtalski
Oto najnowszy i najtańszy w ofercie Kindle! Od teraz nawet podstawowy model czytnika z podświetlonym ekranem
12

Niespodziewanie Amazon zaktualizował najtańszy czytnik w swojej ofercie, nazywany... po prostu Kindle. Co się zmieniło?

Dla wielu Kindle jest synonimem czytnika ebooków — i specjalnie się temu nie dziwię. Amazon przez lata nie tylko wypracował sobie w tej materii markę, ale też idealnie dopracował produkt i zadbał o to, by w ich ofercie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zapowiedziany dzisiaj Kindle to najtańszy i najbardziej podstawowy model, który zastąpi urządzenie przedstawione w 2016 roku. Co go wyróżnia?

Kindle (2019): najtańszy z czytników w rodzinie Amazona ma teraz podświetlany ekran

Tegoroczny Kindle to pierwszy z najniższych w ofercie Amazona czytników, które oferują podświetlany ekran. Podobnie jak w przypadku trzeciej generacji Paperwhite'a, zadbają o to cztery umieszczone w urządzeniu diody. I tak naprawdę to największa ze zmian których doczekał się nowy czytnik — podobnie jak jego poprzednik zaoferuje rozdzielczość 800 x 600 pikseli (czyli mowa tu o współczynniku PPI 167), a także obsłuży oferowane przez Amazon audiobooki — czyli usługę Audible. Jeżeli liczyliście na to, że z nowym, tanim, modelem będziecie mogli będziecie mogli bez obaw wybrać się na basen, to... niestety, nic z tych rzeczy.

Kindle (2019)
Rozmiar ekranu 6"
PPI 167
Rozdzielczość 800 x 600 px
Waga 174 g.
Wymiary 160 x 113 x 8,7 mm.
Pamięć wbudowana 4 GB
Obsługa Audible Tak
Łączność WiFi

Nowy Kindle pojawi się w sprzedaży 10. kwietnia — a już dziś wszyscy zainteresowani mogą składać zamówienia na niemieckim Amazonie. Urządzenie wycenione tam zostało na 79 euro (wersja z reklamami) oraz 89 euro (wersja bez reklam). Oczywiście do tej ceny trzeba doliczyć jeszcze kilka euro podatku — ostatecznie za czytnik z reklamami z dostawą do Polski zapłacimy niespełna 94 euro. Teraz pojawia się pytanie, czy nie lepiej dopłacić tych kilkadziesiąt euro więcej (30) za ostatniego Paperwhite'a, który zaoferuje nie tylko wyższą rozdzielczość, ale też lepsze podświetlenie, wodoodporność, no i dwa razy więcej wbudowanej pamięci.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu