Amazon

Amazon wydaje niemal 14 miliardów dolarów - przemuje sieć marketów Whole Foods

Konrad Kozłowski
Amazon wydaje niemal 14 miliardów dolarów - przemuje sieć marketów Whole Foods
4

Eksperymenty i operujące już biznesy - tak wygląda aktualnie sytuacja giganta ecommerce, Amazonu,  na tradycyjnym rynku handlowym. Od księgarni, przez sklepiki bez kas, aż po całą sieć marketów ze zdrowym żywieniem Whole Foods.

Przejęcie, które opiewa na kwotę 13,7 miliarda dolarów, jest tak naprawdę częścią porozumienia. Amazon zobowiązał się do jednoczesnego zakupu akcji sieci, po 42 dolarów każda, oraz przejęcia długu netto.

Do finalizacji transakcji dojdzie dopiero w późniejszej części tego roku, ale jż dziś wiemy, że sklepy będą nadal operować pod dotychczasową nazwą - co mnie kompletnie nie dziwi. Whole Foods jest dobrze przyjętą marką marketów ze zdrową żywnością i jak sam CEO Amazonu zaznaczył w komunikacie skierowanym do prasy: "zdołali uczynić zdrowie żywienie czymś przyjemnym".

Millions of people love Whole Foods Market because they offer the best natural and organic foods, and they make it fun to eat healthy.

To jednocześnie ciekawa i dosyć spodziewana decyzja Bezosa. Amazon wyrósł jako gigant handlu online, lecz od pewnego czasu Jeff poszukuje dodatkowych ścieżek rozwoju sklepu. To właśnie dlatego powstają eksperymentalne sklepy pozbawione kas i kolejek, także z opcję drive thru, stacjonarne księgarnie, których ma przybywać oraz takie rozwiązania jak Amazon Fresh, czyli możliwość zamówienia świeżych owoców i warzyw z odbiorem do bagażnika. Nie zapominajmy o inwestycjach Amazonu w budowę własnej sieci logistycznej i transportu.

Zdjęcia: wholefoodsmarket.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu