Amazon

Amazon prezentuje kolejny głośnik. Kolejna "cudownie bezużyteczna" rzecz?

Jakub Szczęsny
Amazon prezentuje kolejny głośnik. Kolejna "cudownie bezużyteczna" rzecz?
1

Jeżeli po Echo Look uważaliście, że Amazonowi skończyły się pomysły na niekoniecznie użyteczne, ale ciekawe gadżety, firma właśnie udowadnia, kres jej inwencji jeszcze nie nadszedł. Gigant zaprezentował właśnie Echo Show - głośnik z wbudowanym wyświetlaczem.

Jak cała rodzina Amazon Echo, najnowsza produkcja oferuje dostęp do asystentki głosowej Alexa, ale na tym jej możliwości się nie kończą. Oprócz tego, użytkownik za pośrednictwem Amazon Echo Show może sterować elementami inteligentnego domu, przeglądać treści na YouTube oraz odsłuchiwać muzykę z serwisów streamingowych - wyłączając z tego Google Music oraz Apple Music. Do dyspozycji użytkownika są również dwa głośniki stereo, osiem mikrofonów, przednia kamera 5 MP oraz 7-calowy ekran.

Za pośrednictwem Amazon Echo Show możliwe będzie skorzystanie z popularnych usług: All Recipes, CNN, OpenTable, a nawet Uber. Przednia kamera przyda się w kontekście wideorozmów.

Echo Show ma być kolejnym elementem wizji inteligentnego domu według Amazon. Oczywiście, urządzenie jest w pełni kompatybilne z innymi sprzętami z linii Echo i można je swobodnie ze sobą łączyć. Wykorzystanie wyświetlacza wspomoże akcje, które są trudniejsze do wykonania za pomocą głosu - jednym dotknięciem będzie można zamówić taksówkę Ubera lub sprawdzić pogodę na kilka dni do przodu. Korzystając z serwisów streamingowych, użytkownik będzie mógł cieszyć się tekstami z jego ulubionych utworów.

Cena urządzenia ma wynosić 229 dolarów. Oficjalna data wydania Echo Show na rynek to 29 czerwca. Oczywiście, ze względu na nieobecność polskiej wersji Alexy, nie będziemy mogli cieszyć się tym głośnikiem nad Wisłą. Niemniej, wczoraj pisaliśmy dla Was o rosnącym znaczeniu rynku wirtualnych asystentów oraz urządzeń z nimi powiązanych - ten trend może okazać się szansą dla Polski, jeżeli chodzi o stopniowe wdrażanie Cortany, Siri, Alexy, Asystenta Google i innych tego typu rozwiązań.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu