Amazon

Paczki z Amazon Prime w Polsce dostarczy również DHL

Piotr Kurek
10

Amazon Prime w Polsce to 49 zł rocznie za darmowe dostawy, dostęp do bardzo dobrego VOD oraz gry w ramach usługi Prime Gaming. Teraz paczki zamawiane w ramach usług dostarczać będzie także DHL.

Polski Amazon tradycyjnie przesyłki dostarcza we współpracy Poczty Polskiej, inPost oraz DHL Polska. Dla zamówień powyżej 40 zł wysyłka realizowana jest za darmo. Klienci mają wybór czy chcą odebrać ją w Paczkomacie, jednym z punktów odbioru, czy też bezpośrednio pod wskazany adres. Szybko i wygodnie. Gdy w połowie października Amazon uruchomił w Polsce usługę Prime, przesyłki z darmową dostawą bez kwoty minimalnej realizowane były przez Pocztę Polskę oraz inPost. Rozszerzenie oferty o DHL pozwoli na jeszcze szybsze dostarczanie przesyłek - zarówno pod adresy domowe, firmowe, jak i do Punktów Obsługi Paczek - DHL POP.

Wejście na polski rynek i mocny rozwój oferty lokalnej w tak krótkim czasie to z pewnością duży krok dla naszego partnera, ale również dla nas. Współpraca Amazona i DHL – światowego lidera dostaw e-commerce - przyniesie wiele korzyści kupującym on-line. Zadbamy o najwyższą jakość usług dostawy, a także pełne dopasowanie do potrzeb klientów.

- mówi Maciej Magiera, Key Account Department Director DHL Parcel Polska.

Amazon Prime z darmowymi dostawami z DHL Polska

Informacji o rozszerzeniu współpracy między Amazon Polska a DHL Polska towarzyszy kilka ciekawostek. Sieć DHL POP będącymi punktami obsługi paczek ma być największą wśród firm kurierskich w Polsce. Na chwilę obecną liczy sobie ponad 12 tysięcy lokalizacji w całej Polsce. Statystycznie, klienci do najbliższego punktu mają 10 minut od miejsca zamieszkania lub pracy. Badania przeprowadzone na zlecenie DHL podają, że dotarcie do punktu odbioru połowie odbiorców paczek zajmuje mniej niż 5 minut.

Z własnych obserwacji muszę to potwierdzić. Gdy z osiedla zniknęły dwa najbliższe Paczkomaty i na ich miejsce powstał jeden, duży Paczkomat, oddalony znacznie od mojego miejsca zamieszkania, to właśnie jeden z punktów DHL POP jest najbliższej mnie. Tym bardziej, że mogę w nim odbierać inne przesyłki. W niektórych sytuacjach chętnie będę z niego korzystał w zastępstwie adresu domowego. Firma podkreśla jednocześnie, że paczka w DHL POP czeka na klienta 7 dni i można ją odebrać w dogodnym miejscu i czasie.

Źródło: informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

kurierAmazon Prime