Amazon

Amazon poszukuje w Polsce specjalistów. Komu proponuje pracę?

Maciej Sikorski
25

Było już dzisiaj o Amazonie, ale będzie jeszcze raz. Ponownie o działaniach tej firmy w naszym kraju. O ile jednak kilka godzin temu pisałem o nieciekawej sytuacji w magazynach amerykańskiej firmy ulokowanych w Polsce, o tyle teraz zaserwuję informację z innej sfery ich działalności: korporacja posz...

Było już dzisiaj o Amazonie, ale będzie jeszcze raz. Ponownie o działaniach tej firmy w naszym kraju. O ile jednak kilka godzin temu pisałem o nieciekawej sytuacji w magazynach amerykańskiej firmy ulokowanych w Polsce, o tyle teraz zaserwuję informację z innej sfery ich działalności: korporacja poszukuje pracowników do swojego biura w Gdańsku. Są oferty pracy dla lingwistów i programistów.

Blisko dwa lata temu informowaliśmy na AW, że Amazon kupił firmę IVONA Software, czyi polskie przedsiębiorstwo zajmujące się rozwijaniem technologii Text-to-Speech. Firma związana jest z Trójmiastem i właśnie tam Amazon poszukuje kolejnych pracowników. Zespół budowany w Gdańsku ma się zajmować właśnie zagadnieniem syntezy mowy. Na stronie ivona.com znaleźć można m.in. taką informację:

"Poszukujemy najlepszych specjalistów, zarówno programistów, jak i naukowców, którzy podzielają naszą pasję do innowacji i skupienie na potrzebach klientów. Ivona dostarcza najlepszą technologię syntezy mowy na świecie, jeśli chcesz z nami tworzyć historię i zrewolucjonizować sposób w jaki użytkownicy komunikują się z urządzeniami - dołącz do nas" – powiedział Michał Kaszczuk, lider nowo otwartego centrum rozwoju technologii w Gdańsku.

Czym konkretnie zajmą się przyszli pracownicy? Tego nie sprecyzowano, ale w komunikatach pojawia się np. produkt Amazon Echo, o którym Tomasz pisał jakiś czas temu. To sprzęt w kształcie walca, który ma spełniać rolę asystenta domowników:

Urządzenie potrafi łączyć się z usługami muzycznymi Amazon Music Library, Prime Music, TuneIn i iHeartRadio, dzięki czemu będzie odtwarzało dowolne utwory lub stacje radiowe. Możemy też nakazać mu zaplanować budzik lub nastawić timer oraz tworzyć listy zdań lub zakupów. Oprócz tego urządzenie integruje się z popularnymi serwisami informacyjnymi i Wikipedią, dzięki czemu potrafi odpowiadać na pytania, dostarczać codzienną prasówkę czy prognozę pogody. Amazon zapowiada, że nowe funkcje są w drodze i będą sukcesywnie wprowadzane. Wszystko to dopełnia aplikacja mobilna oraz panel webowy, które pozwalają w bardziej klasyczny sposób sterować głośnikiem.

Skoro zapowiedziano nowe funkcje, to można zadać pytanie, czy przypadkiem nie przyczynią się do ich rozwoju ludzie zatrudnieni w nowym biurze? Strzelam, nie wiem, za co Amazon zamierza im płacić. Nie będę przywoływał wszystkich stanowisk, które chce w Polsce obsadzić Amazon, odeślę po prostu pod odpowiedni adres. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to powinien tam zajrzeć. Praca może być naprawdę ciekawa i pewnie dobrze płatna. Paczek nosić nie trzeba. Chyba...;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaAmazon