Amazon

Amazon prezentuje Fire TV Stick – solidnego rywala dla Google Chromecast

Konrad Kozłowski
Amazon prezentuje Fire TV Stick – solidnego rywala dla Google Chromecast
4

Jeżeli Fire TV to za mało, by Amazon opanował telewizory widzów, to mając w ofercie aż dwa urządzenia, bez wątpienia firma Jeffa Bezosa może stać się lada moment bezkonkurencyjna na rynku set top boxów. Zaprezentowany dziś Fire TV Stick to przypominający Google Chromecast gadżet, lecz oferujący niem...

Jeżeli Fire TV to za mało, by Amazon opanował telewizory widzów, to mając w ofercie aż dwa urządzenia, bez wątpienia firma Jeffa Bezosa może stać się lada moment bezkonkurencyjna na rynku set top boxów. Zaprezentowany dziś Fire TV Stick to przypominający Google Chromecast gadżet, lecz oferujący niemal to samo co Fire TV.

Amazon za cel z całą pewnością obiera zdetronizowanie produkt Google, porównując do niego swoje najnowsze urządzenie. Fire TV Sick oferuje dwukrotnie więcej pamięci RAM i czterokrotnie więcej pamięci wbudowanej od Chromecasta, dodatkowo wyposażono go w dwuzakresowy moduł Wi-Fi i dwie anteny oraz technologię MIMO. Z wygądu Fire TV Stick przypomina jednak Chromecast, ponieważ urządzenie podłączamy bezpośrednio do złącza HDMI w telewizorze. Zaprezentowane wcześniej Fire TV nadal pozostaje jednak w ofercie Amazonu, z co najmniej jednego, lecz istotnego powodu.

Z Fire TV Stick korzystać będziemy przy użyciu załączonego do zestawu typowego pilota (brakuje go w pudełku z Chromecastem), a niska cena Fire TV Stick odbiła się na braku wyszukiwania głosowego wbudowanego w pilot. W zamian jednak skorzystać można z aplikacji dla Androida (wkrótce także dla iOS), która oprócz samej nawigacji, będzie wyposażona właśnie w funkcję wyszukiwania głosowego. Fire Stick TV pozwoli nam niemal dokładnie na to, do czego dziś można wykorzystać (większe) Fire TV, czyli do odtwarzania multimediów z usług Amazonu oraz innych platform używając dedykowanych aplikacji.

Na Fire TV Stick uruchomimy gry, lecz tylko te w które zagramy przy użyciu zwykłego pilota. Jeżeli jesteśmy zainteresowani skorzystaniem z kontrolera Amazonu przy rozgrywce na przykład w GTA czy NBA musimy wyposażyć się w Fire TV. Premiera nowego urządzenia Amazonu dobitnie pokazuje jak istotny staje się rynek VOD i ten, którey decyduje jak usługi docierać będą do widzów - czyli set-top-boxy i tzw. "dongle" ułatwiające streamowanie materiałów z Sieci. Cena Fire TV Stick to tylko 39 dolarów (czyli o 4 dolary droższy od Chromecast). Dla użytkowników Amazon Prime cena ta obniżona została do 19 dolarów na dwa najbliższe dni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Amazonfire tv