Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

Amazon pokazał wała Google i Apple

24

W piątek wspominałem o plotkach na temat daty uruchomienia Google Music i rozbudowanego o składzik na media Mobile Me od Apple. Teraz, obaj gracze mogą się jednak poczuć nieco oszukani, ponieważ podobną usługę umożliwiającą streaming muzyki z sieci uruchomił właśnie Amazon. Dodatkowo, jest w pełni d...

W piątek wspominałem o plotkach na temat daty uruchomienia Google Music i rozbudowanego o składzik na media Mobile Me od Apple. Teraz, obaj gracze mogą się jednak poczuć nieco oszukani, ponieważ podobną usługę umożliwiającą streaming muzyki z sieci uruchomił właśnie Amazon. Dodatkowo, jest w pełni darmowa i ma nie najgorsze parametry. Wątpliwości co do użyteczności serwisu, przy aktualnych limitach transferu pozostają w mocy, ale  gdy ten problem zniknie Amazon będzie już mocnym graczem na tym rynku.

Amazon Cloud Drive

  • 5GB na muzykę użytkownika za darmo.
  • 20GB na muzykę użytkownika za darmo, po zakupie mp3 w Amazon.
  • Jeszcze bardziej rozbudowane plany zaczynające się od $20.
  • Mp3 zakupione w Amazon nie liczą się do powyższych limitów.
  • Przestrzeń można też wykorzystać do składowania plików innego typu.
  • Sieciowa aplikacja do streamingu muzyki oraz aplikacja dla systemu Android.

Nie wiem, jakie warunki zaoferuje Apple rozbudowując Mobile Me o podobną skrytkę, ani co wymysli Google, ale ofertę Amazon naprawdę trudno przebić. Gdy znikną ograniczenia wynikłe z wysokich cen transferu w sieciach komórkowych, to najprawdopodobniej właśnie w Amazon umieszczę własną kolekcję umieściłbym, gdyby usługa była dostępna w Polsce.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AmazonGoogle Music