Polska

Oto pierwszy inteligentny głośnik, który kupisz w Polsce! Brawo, Amazon

Jakub Szczęsny
Oto pierwszy inteligentny głośnik, który kupisz w Polsce! Brawo, Amazon
20

Bez problemów, bez ceregieli ze znajomymi za granicą i oficjalnie w Polsce - oczywiście z polską gwarancją. Amazon znacząco powiększa swoją ofertę w naszym kraju - tym razem padło na głośniki Amazon Echo oraz Amazon Music Unlimited - dwa produkty, do których gigant podchodzi niezwykle poważnie. Tym bardziej cieszymy się, że od dzisiaj będziemy mogli się z nich cieszyć także w naszym kraju.

Już od dziś możliwe będzie zamówienie głośników Amazon Echo (zamów tutaj!) za pośrednictwem sklepu producenta do naszego kraju. Ponadto, zainteresowani ofertą usługodawcy miłośnicy streamingu audio skorzystają z Music Unlimited. Pojawienie się na naszym rynku jednocześnie głośników oraz usługi streamingu muzycznego to żaden przypadek. W całej tej beczce miodu jest jednak łyżeczka dziegciu. O ile rzeczywiście, głośniki Amazon Echo pojawią się nad Wisłą, to asystentka Alexa w dalszym ciągu będzie poza naszym zasięgiem. Oznacza to zatem tyle, że niestety, ale będziemy zmuszeni do rozmawiania z nią w języku angielskim. To zaś powoduje inne problemy - może mieć ona problem z rozpoznaniem polskich nazw ulic, nazwisk, a już z całą pewnością nie zamówimy za jej pomocą pizzy, czy zakupów do domu.

To nie koniec dobrych informacji. Fani Grand Tour mają na co czekać w przyszłym roku

Ponadto, Amazon zapowiedział, że na początku przyszłego roku zakończą się prace nad napisami do treści oznaczonych jako "Amazon Originals". Chodzi tutaj m. in. o Grand Tour. Po pierwszej turze napisów dla materiałów, sukcesywnie będą się pojawiać inne w ten sposób zlokalizowane warianty wideo.

To niezwykle dobre wiadomości dla tych, którzy czekają na wirtualnych asystentów w Polsce

Skoro już Amazon dał sobie radę z tym, aby zadebiutować na naszym rynku ze swoimi głośnikami, Google nie może być gorsze i powinno zrobić dokładnie to samo. Znając jednak kilka ważnych szczegółów dotyczących kulisów wprowadzenia Asystenta Google w naszym kraju, jestem pewien że oprócz tego, wyszukiwarkowy gigant od razu da nam dostęp do funkcji asystenta. Pytanie tylko, czy nastąpi to w przewidywanym przeze mnie terminie. Do tej pory z dystansem podchodziłem do przewidywanego przeze mnie terminu (2018), w tym momencie jestem już niemal tego pewien.

Kwestią czasu pozostanie również wprowadzenia asystentki Alexa w naszym kraju. Nie jest to jednak zadanie proste - nie dość, że sztuczna inteligencja musi nauczyć się rozumieć / mówić w naszym języku, to trzeba ją także przygotować od strony "kulturowej", tak, aby rozmawiała z użytkownikiem w możliwie jak najbardziej naturalny sposób. Cóż, i Amazonowi i Google życzę powodzenia. Jeżeli w końcu dojdzie do debiutu ich asystentów, w Polsce będzie niezwykle ciekawie - oczywiście od strony nowych technologii.

Aktualizacja:

Oficjalny komunikat Amazona:

Our customers around the world have told us they can’t wait to buy an Echo to use in their home country. Others have relayed stories of purchasing an Echo while traveling in the US, UK, or Germany and taking it home with them. This morning, I wanted to give you a heads up that customers in over 80 countries (in which Alexa and Echo were previously unavailable) can order an Echo, Echo Dot, or Echo Plus to enjoy with family and friends.

Customers may purchase Echo devices from Amazon.co.uk, Amazon.de, or Amazon.com. They can then choose to talk to Alexa in any of the languages she currently supports – including US English, UK English, IN English, German, or Japanese – and will be able to enjoy many customer-favorite features like asking questions, listening music, getting the weather, turning on and off the lights, and calling and messaging friends and family. Additionally, Amazon Music Unlimited is expanding today as well and will be available in many of these countries.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu