Amazon

Czas kupić Amazon Echo! Alexa ze wsparciem pierwszego polskiego wydawcy

Kamil Świtalski
Czas kupić Amazon Echo! Alexa ze wsparciem pierwszego polskiego wydawcy
30

Kilka dni temu doczekaliśmy się pierwszego inteligentnego głośnika do kupienia w Polsce, a teraz czas na kolejny krok. Jest i pierwszy wydawca, którego treści w rodzimym języku tam znajdziemy!

Asystentka głosowa Amazona, Alexa, cieszy się naprawdę dobrą opinią. Jeszcze dwa tygodnie temu jedyną szansą na skorzystanie z niej był import urządzenia na własną rękę, albo korzystanie z pośredników. Nareszcie jednak doczekaliśmy się czasów, kiedy inteligentny głośnik kupimy w Polsce bez problemu — mowa tutaj o Amazon Echo. Udostępniona została także usługa Music Unlimited. No ale dla wielu użytkowników to wciąż było za mało — bo co im po urządzeniu, skoro próżno tam im szukać treści w rodzimym języku? To już nie problem — doczekaliśmy się pierwszego wydawcy, którego treści będziemy mogli usłyszeć od Alexy!

Alexa przeczyta nam treści z Onetu!

Onet24 jako pierwsza usługa po polsku dostępna z głosem Alexy. I choć głośnik nie obsługuje jeszcze polskich komend, wydawca — Axel Springer — zdecydował się zainwestować w takie rozwiązanie. Dlaczego? Wyjaśnia w oficjalnej wiadomości prasowej Paweł Jurek, dyrektor zarządzający segmentem Onet:

Ktoś może się zastanawiać, dlaczego inwestujemy w obsługę rozwiązań, które nie są jeszcze popularne na polskim rynku. Odpowiedź jest prosta. Wierzymy, że to właśnie obsługa głosowa jest tym, co zrewolucjonizuje w najbliższych latach rynek. Początkiem naszych eksperymentów była aplikacja mobilna Onet z funkcją czytania newsów, która została dostrzeżona i nagrodzona nie tylko w Polsce, ale i w Londynie czy Nowym Jorku

Inteligentne głośniki rosną w siłę — i choć lokalnie niewielu korzysta z pomocy asystentów głosowych, to prawdopodobnie spore zmiany czekają rynek po udostępnieniu polskich wersji językowych najważniejszych produktów. Onet chce być krok przed konkurencją — fajnie że dostrzegają ten segment i coś robią w tym kierunku. Sam podchodzę do tych rozwiązań jeszcze ze sporym dystansem, ale tak czy inaczej: to świetna wiadomość dla wszystkich korzystających z pomocy Alexy na co dzień!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu