Świat

Amazon dodaje nowe seriale i filmy do Instant Video. Czyżby przygotowania przed premierą tabletu?

Kamil Mizera
Amazon dodaje nowe seriale i filmy do Instant Video. Czyżby przygotowania przed premierą tabletu?
3

Ostatnie kilka miesięcy to nieustanne doniesienia o nowych usługach i projektach Amazonu. Firma od jakiegoś czasu prowadzi ekspansję na europejski rynek, ostatnio zaś przymierza się do podboju Australii i być może Indii. Rozwija również swój dział e-publishingu i zaczęła wypożyczać elektroniczne pod...

Ostatnie kilka miesięcy to nieustanne doniesienia o nowych usługach i projektach Amazonu. Firma od jakiegoś czasu prowadzi ekspansję na europejski rynek, ostatnio zaś przymierza się do podboju Australii i być może Indii. Rozwija również swój dział e-publishingu i zaczęła wypożyczać elektroniczne podręczniki oraz wprowadzać swoje ebooki do amerykańskich bibliotek. Teraz zaś poczyniła kolejny krok na drodze do multimedialnej dominacji.

Amazon ogłosił dzisiaj podpisanie umowy z amerykańską siecią telewizyjną FOX, na mocy której będzie mógł dodać do swojej usługi nowe filmy i seriale zwiększając tym samym ilość tytułów w usłudze Instant Video do 11 tysięcy, które dla użytkowników kont Prime będą dostępne zupełnie za darmo i bez reklam. Oczywiście filmy i seriale z FOXa będą mogli oglądać również inni klienci Amazonu. Wśród tytułów znaleźć można takie klasyki serialowe, jak X-Files czy Buffy the Vampire Slayer.

Nie da się nie powiązać ostatnich poczynań Amazonu z planowanym wydaniem przez tę firmę tabletu, który według wielu komentatorów, jeżeli nie wstrząśnie rynkiem tych urządzeń, to przynajmniej nieźle w nim zamiesza. Bardzo możliwe, że nowy tablet będzie miał swoją premierę już 28 września, na którego to Amazon zaplanował konferencję prasową.

Co dokładnie zaprezentuje Amazon, trudno jest na razie powiedzieć. Pewne jest zaś to, że jeżeli nowy tablet ma stać się urządzeniem dedykowanym tylko Amazonowi, to firma ta musi przedstawić swoim klientom jak najszerszą ofertę multimedialną, od książek, przez filmy, po muzykę i gry, tak, aby kupienie zamkniętego tabletu w ogóle miało jakikolwiek sens. I Amazon właśnie to robi. Ponieważ w sektorze elektronicznych publikacji firma zdobyła już koszulkę lidera i stała się największym dystrybutorem ebooków  w USA, to teraz stara się zdobyć podobną pozycję w innych dziedzinach. W tym momencie dysponuje już 13 milionami utworów w swojej usłudze MP3 Store oraz około 100 tysiącami tytułów filmowych i serialowych w Instant Video. Przyszli posiadacze tabletu od Amazonu będą mieli w czym wybierać.

I właśnie w tym tkwi jedyna możliwość sukcesu takiego urządzenia, które jest dedykowane jednej marce. Amazon po prostu zamierza powtórzyć sukces Kindle i zapewne mu się uda, przynajmniej w USA. Gdyby w Polsce istniał taki Amazon z tak wielką ofertą i proponował mi tani tablet do obsługi multimediów do raczej bym się nie wahał.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AmazonTabletFOX