Netflix

Genialny zwiastun Altered Carbon - serial sci-fi Netflix w stylu Blade Runnera

Konrad Kozłowski
Genialny zwiastun Altered Carbon - serial sci-fi Netflix w stylu Blade Runnera
22

"Altered Carbon", czyli "Modyfkowany węgiel" - nowy serial Netflix z gatunku cyberpunk zadebiutuje już na początku 2018 roku. Zobaczcie genialny zwiastun.

Mało satysfakcjonujące wyniki finansowe Blade Runnera 2049 mogą być złym znakiem co do ewentualnego sequela domykającego trylogię rozpoczętą przez Ridleya Scotta w 1982 roku. Tę lukę może wypełnić Altered Carbon, czyli Modyfikowany węgiel - dziesięcioodcinkowy serial, który premierę będzie mieć na Netflix już 2 lutego 2018 roku.

Klimat cyberpunk to spore uogólnienie, ale chyba najlepiej oddające historię przedstawianą w Modyfikowanym węglu. Akcja serialu rozgrywa się w przyszłości oddalonej o 300 lat, gdy możliwe jest ucyfrowienie ludzkiego umysłu. W efekcie, pozostajemy nieśmiertelni transferując go z ciała do ciała. Takiemu zabiegowi został poddany główny bohater, Takeshi Kovacs (Joel Kinnaman), który niegdyś był jednym z rewolucjonistów. Nowe życie otrzyma od bogacza Laurensa Bancrofta, który oczekuje w zamian znalezienia sprawcy morderstwa. Od samego początku u jego boku znajdzie się detektyw Kristin Ortega (Martha Higareda). Czy coś Wam to przypomina? Oczywiście. "Człowiek demolka".

Zwiastun Altered Carbon (wybaczcie, znacznie bardziej wolę oryginalny tytuł) wypada wyśmienicie. Choć to nie powinno być niespodzianką, skoro koszt każdego z odcinków miał wynieść ok. 7 mln dolarów. To czyni Modyfikowany węgiel najdroższym serialem sci-fi w portfolio Netflix.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu