Netflix

Na to czekałem! Aplikacja Netflix prawdopodobnie doczeka się bardzo potrzebnej nowości

Konrad Kozłowski
Na to czekałem! Aplikacja Netflix prawdopodobnie doczeka się bardzo potrzebnej nowości
60

Aplikacje Netflix mogą doczekać się z pozorów niewielkiej zmiany, ale która znacząco ułatwi nawigację po serwisie - prawdopodobnie na każdej z platform, czyli smart TV, Android TV, Apple TV i innych.

Jeśli miałbym wskazać jedną platformę, która kojarzy mi się z masowymi testami A/B na użytkownikach, to bez zastanowienia wskazałbym Facebooka. Zmiany w interfejsie i pojawianie się nowych funkcji to czasem (z naszego punktu widzenia) istna loteria. Takie testy są jednak dość powszechne, o czym mogą od pewnego czasu przekonać się niektórzy użytkownicy Netflixa na Android TV.

Testowany jest boczny pasek nawigacyjny w aplikacji Netflix

Opublikowany przed dwoma dniami post na reddit zawiera fotografie prezentujące zmianę, która prawdopodobnie czeka aplikację Netflix w najbliższym czasie. Niejaki @Snap65 ukazał na zdjęciach boczny panel nawigacyjny pozwalający na szybkie przełączanie się pomiędzy głównymi sekcjami aplikacji - serialami, filmami, naszą listą, oryginalnymi produkcjami Netflix, nowościami oraz ustawieniami. Tego zdecydowanie brakuje w aktualnym wydaniu, które posiada tylko kilka skrótów na "szczycie" nieskończonej listy rzędów z miniaturkami i dotarcie do niektórych kategorii jest utrudnione.

Boczny pasek to najważniejsze skróty w aplikacji Netflix

Błyskawiczne i zakrojone na szeroką skalę wprowadzanie nowości do aplikacji Netflix wynika przede wszystkim z kompatybilności wszystkich wydań aplikacji na każdą z platform. Netflix wygląda i działa niemal identycznie w wersji na telewizorach smart Samsunga czy LG, na Android TV, Apple TV i Fire TV od Amazonu. To pozwala sądzić, że po udanych testach wprowadzana zmiana dotknie wszystkich platform, gdzie obecny i wspierany jest wciąż Netflix.

To bardzo dobra wiadomość. Nie mogę doczekać się momentu, gdy pojawi sie na moim koncie/urządzeniach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot