Netflix

Na to czekałem! Aplikacja Netflix prawdopodobnie doczeka się bardzo potrzebnej nowości

Konrad Kozłowski
60

Aplikacje Netflix mogą doczekać się z pozorów niewielkiej zmiany, ale która znacząco ułatwi nawigację po serwisie - prawdopodobnie na każdej z platform, czyli smart TV, Android TV, Apple TV i innych.

Jeśli miałbym wskazać jedną platformę, która kojarzy mi się z masowymi testami A/B na użytkownikach, to bez zastanowienia wskazałbym Facebooka. Zmiany w interfejsie i pojawianie się nowych funkcji to czasem (z naszego punktu widzenia) istna loteria. Takie testy są jednak dość powszechne, o czym mogą od pewnego czasu przekonać się niektórzy użytkownicy Netflixa na Android TV.

Testowany jest boczny pasek nawigacyjny w aplikacji Netflix

Opublikowany przed dwoma dniami post na reddit zawiera fotografie prezentujące zmianę, która prawdopodobnie czeka aplikację Netflix w najbliższym czasie. Niejaki @Snap65 ukazał na zdjęciach boczny panel nawigacyjny pozwalający na szybkie przełączanie się pomiędzy głównymi sekcjami aplikacji - serialami, filmami, naszą listą, oryginalnymi produkcjami Netflix, nowościami oraz ustawieniami. Tego zdecydowanie brakuje w aktualnym wydaniu, które posiada tylko kilka skrótów na "szczycie" nieskończonej listy rzędów z miniaturkami i dotarcie do niektórych kategorii jest utrudnione.

Boczny pasek to najważniejsze skróty w aplikacji Netflix

Błyskawiczne i zakrojone na szeroką skalę wprowadzanie nowości do aplikacji Netflix wynika przede wszystkim z kompatybilności wszystkich wydań aplikacji na każdą z platform. Netflix wygląda i działa niemal identycznie w wersji na telewizorach smart Samsunga czy LG, na Android TV, Apple TV i Fire TV od Amazonu. To pozwala sądzić, że po udanych testach wprowadzana zmiana dotknie wszystkich platform, gdzie obecny i wspierany jest wciąż Netflix.

To bardzo dobra wiadomość. Nie mogę doczekać się momentu, gdy pojawi sie na moim koncie/urządzeniach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot