E-commerce

Wczoraj PayU podpisało umowę z AliExpress, dziś Przelewy24 z Allegro

Grzegorz Ułan
Wczoraj PayU podpisało umowę z AliExpress, dziś Przelewy24 z Allegro
5

Opisując Wam wczoraj premierę płatności PayU na chińskim portalu aukcyjnym AliExpress, wspominałem, że można to odebrać jako pstryczek w kierunku Allegro, gdzie PayU jeszcze do niedawna było samotnym operatorem płatniczym i szuka teraz nowych partnerów. Wiem, że takie umowy nie podpisuje się z dnia na dzień, ale dzisiejsza odpowiedź Przelewy24, który udostępnił właśnie swoje płatności na Allegro może być reakcją na wczorajsze ogłoszenie, ewentualnie mogli przyspieszyć swoją odpowiedź i dziś wydaje mi się raczej, że to tylko element walki pomiędzy PayU a Przelewy24.

Niemniej staje się to faktem, dziś dostaliśmy informację o nawiązaniu współpracy pomiędzy Przelewy24 i Allegro. W jej ramach użytkownicy dokonujący zakupów na Allegro uzyskają dostęp do jeszcze większej liczby opcji płatności za zakupy w tym BLIK OneClick.

Dyrektor Sprzedaży w Przelewy24:

Największy wybór metod płatności, który oferuje serwis Przelewy24, jest jedną z kluczowych korzyści, najwyżej cenionych przez klientów sklepów internetowych. Rynek e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie i wymagania klientów - także w zakresie szybkich i wygodnych płatności - stale rosną.

Płatności BLIK-iem jednym klikiem to wygodna forma finalizowania zakupów w sklepach, z których często korzystamy. Wystarczy podczas pierwszych zakupów za ich stronach zapisać dany sklep i w przypadku ponownych zakupów, płatności dokonamy już tylko jednym kliknięciem. Usługę udostępniły już takie banki jak Bank Millennium, ING Bank Śląski czy Bank Zachodni WBK.

Michał Bzowy, Wiceprezes Zarządu PayPro SA.:

Cieszymy się, że Allegro dołączyło do partnerów Przelewy24, a klienci platformy zyskają nowe, wygodne i bezpieczne metody płatności. Taka współpraca daje nam ogromną motywację do działania, dalszego rozwoju i stałego podnoszenia jakości naszych usług. Z ciekawością obserwujemy i reagujemy na zmiany na polskim rynku e-commerce.

Pod wczorajszym wpisem o aliansie PayU i AliExpress, jeden z Czytelników zwrócił uwagę, że w przesłanym komunikacie zabrakło wypowiedzi AliExpress, w dzisiejszym komunikacie brakuje wypowiedzi Allegro, więc wydaje mi się, że miał rację i te ogłoszenia mają znaczenie wyłącznie dla tych dwóch rywalizujących firm, czyli PayU i Przelewy24. A klienci wybiorą tę, która jest dla nich wygodniejsza, teraz zarówno na AliExpress jak i na Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu