Płatności i bankowość

Zakupy Blikiem jednym klikiem w ING oraz czasowe blokowanie kart w BZWBK

GU
Grzegorz Ułan
11

Pierwszym bankiem, który udostępnił tę funkcję był Bank Millenium, po nim również klienci BZWBK mogli płacić w internecie BLIKIEM bez wpisywania kodu, teraz podobna funkcjonalność pojawiła się w aplikacji ING Banku Śląskiego.

Płatności BLIK w ING Bank Śląski

O co chodzi z tym jednym klikiem przy płatnościach w sieci BLIKIEM? Teraz podczas dokonywania zakupów w sklepach internetowych obsługujących płatności BLIK, pojawi się opcja zapamiętania danego sklepu, jeśli to zrobimy, przy kolejnej transakcji wystarczy wybrać BLIKA i zatwierdzić kodem PIN płatność na swoim telefonie.

Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK:

Metoda „jednego kliknięcia” w e-commerce jest dzisiaj jednym z najszybciej rozwijających się trendów nowoczesnych płatności online - tutaj silna i wygodna autoryzacja kodem PIN w BLIKU daje szerokie możliwości obsługi płatności. Cieszymy się, że ING Bank Śląski wprowadził tę metodę dla swoich Klientów.

Barbara Borgieł-Cury z ING Banku Śląskiego:

W wyniku postępującej digitalizacji zmieniają się przyzwyczajenia klientów, rośnie popularność zakupów w internecie. Klienci oczekują efektywnych i użytecznych rozwiązań płatniczych, dzięki którym mogą płacić mobilnie telefonem. „Jedno kliknięcie” w zapamiętanym sklepie wpisuje się w naszą strategię zapewniania klientom nowoczesnych i bezpiecznych usług w obszarze codziennych płatności..

Nowości w BZWBK

Z kolei klienci Banku Zachodniego WBK, od 3 czerwca 2017 roku będą mogli w serwisie transakcyjnym banku, zastrzec swoją kartę oraz zablokować, na przykład w wypadku, gdy ją zgubimy i odblokować, gdy ją już znajdziemy.

Większy wachlarz możliwości pojawi się też w aplikacji mobilnej tego banku, gdzie będziemy mogli dokonać:

  • aktywacji karty,
  • nadać i zmienić PIN karty,
  • zastrzec kartę,
  • zablokować i odblokować kartę,
  • zmienić ilościowe i kwotowe limity transakcji dla karty,
  • włączyć/wyłączyć możliwość wypłaty pieniędzy kartą z bankomatów, które nie potrafią odczytać danych z mikroprocesora umieszczonego w karcie (tj. technologii EMV).

Ponadto dojdą powiadomienia push na telefon (np. o zmianie stanu konta) w ramach usługi Alerty24.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

BZWBKingblik