Polska

Allegro sprzedane za 3,25 mld dolarów. Transakcja została oficjalnie potwierdzona!

Grzegorz Ułan
Allegro sprzedane za 3,25 mld dolarów. Transakcja została oficjalnie potwierdzona!
34

Pogłoski o sprzedaży Allegro przez południowoafrykańskiego Naspersa krążyły od dawna, dziś Money.pl nieoficjalnie dowiedział się, że transakcja doszła do skutku, nabywcami mają być grupa funduszy Cinven, Permira i Mid Europa Partners.

Maciej jeszcze w lipcu zebrał dla Was wszystkie opcje zakupowe:

Wspomniany przed momentem Amazon był już przymierzany do przejęcia Allegro, ale ponoć nie jest tym zainteresowany. Teraz w gronie ewentualnych nabywców wymienia się fundusz CVC Capital Partners, gigantów e-commerce z Chin i USA, czyli Alibabę oraz eBay. Co ciekawe, zainteresowane kupnem są ponoć Onet i Wirtualna Polska, lecz wydaje się mało prawdopodobne, by któryś z tych graczy był w stanie przebić oferty złożone przez zagraniczne podmioty.

Okazało się, że nowi gracze w wyścigu po Allegro złożyli najkorzystniejszą ofertę. Nie jest to jednak potwierdzona informacja, przez żadną ze stron. Rzecznik Allegro również odmówił komentarza, twierdząc, że Allegro nie jest stroną tej transakcji.

Niemniej to chyba największa transakcja sprzedaży w polskim internecie, będziemy monitować o nowe informacje w sprawie i ewentualne potwierdzenie już oficjalne tej transakcji.

Właśnie przed chwilą Naspers oficjalnie potwierdził transakcję:

South Africa-based global internet and entertainment group, Naspers Limited (JSE: NPN.SJ and LSE: NPSN) today announced the disposal of a 100% stake in Poland-based Allegro Group, which includes both Allegro.pl and Ceneo.pl, to funds advised by private equity firms Cinven, Permira and Mid Europa for US$3.253bn.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegrosprzedażNaspers