E-commerce

Allegro Smart! Student za darmo przez pół roku i to bez podawania danych karty

Grzegorz Ułan
Allegro Smart! Student za darmo przez pół roku i to bez podawania danych karty
3

Allegro Smart! Student to promocja na tej największej platformie sprzedażowej w Polsce, obok której nie można przejść obojętnie. Każdy student może teraz sprawdzić, jak w praktyce działa ta usługa zupełnie za darmo i to aż przez 6 miesięcy.

Allegro Smart! Student - darmowe dostawy i zwroty

Allegro Smart! to usługa z miesięczną stałą opłatą, dzięki której możemy zamawiać produkty na Allegro z darmową dostawą (do Paczkomatów i Punktów Odbioru oraz kurierem) i darmowymi zwrotami (do Paczkomatów i placówek Poczty Polskiej).

W przypadku dostaw musimy przy tym spełnić tylko jeden warunek, a mianowicie zamówić towar u jednego sprzedawcy na kwotę minimum 40 zł z dostawą do:

  • Paczkomaty InPost, dostępne 24/7/365
  • sklepy sieci Żabka,
  • stacje Orlen,
  • placówki Poczty Polskiej,
  • kioski RUCH-u,
  • automaty pocztowe,

Do tego dochodzą dostawy kurierem, tutaj warunkiem są zakupy za minimum 80 zł.

Podobnie rzecz się ma ze zwrotami. Wystarczy zapakować i dostarczyć towar do odpowiedniego punktu nadania - w zależności od sposobu w jaki został nam dostarczony. Pieniądze za zwrócony towar wracają na nasze konto bez ponoszenia kosztów. Warto tu jeszcze nadmienić, iż dla posiadaczy Allegro Smart! zwrot ten dokonywany jest w terminie maksymalnie 2 dni roboczych.

W przypadku zwrotów, dokonać ich możemy w następujących punktach:

  • zakupy odebrane w Paczkomacie zwracamy w Paczkomatach
  • zakupy odebrane w Punktach odbioru zwracamy w placówkach Poczty Polskiej
  • zakupy odebrane od kuriera zwracamy w Paczkomatach lub placówkach Poczty Polskiej

Regularna cena za korzystanie z usługi Allegro Smart! to 49 zł rocznie, co przekłada się na koszt 4,08 zł miesięcznie. Dla porównania koszt dostawy jednego zamówienia do Paczkomatów InPostu bez tej usługi to 8,99 zł. Tak więc, jeśli robimy choćby raz w miesiącu zakupy na Allegro, koszt ten zwróci się nam już po 5 miesiącach, nie mówiąc już o częstszych zakupach.

Podobnie korzystnie kalkulacja wygląda w przypadku osób, które wolą płacić przy odbiorze. Od 8 marca w ramach usługi Allegro Smart! koszt ten będzie wynosił 3,99 zł za przesyłkę, a poza usługą 12,49 zł.

To wszystko przy standardowej cenie za usługę. W aktualnej promocji dla studentów, przez pół roku nie będą oni ponosili opłaty za subskrypcję Allegro Smart!, a po pół roku, jeśli zdecydują się nadal z niej korzystać, koszt ten będzie wynosił 39 zł. Czyli 10 zł mniej niż standardowo, a to daje miesięczny koszt na poziomie 3,25 zł miesięcznie.

Allegro Smart! Student - jak skorzystać z usługi?

Z usługi Allegro Smart! Student mogą skorzystać studenci po potwierdzeniu ich statusu. Nie muszą przy tym podpinać do konta swojej karty płatniczej. O tym mogą zadecydować dopiero po okresie próbnym, czyli za pół roku. To daje pewność, że żadne środki nie zostaną pobrane po tym czasie, nawet jeśli zapomnimy o tej promocji.

Jak wygląda weryfikacja statusu studenta? Podczas aktywacji usługi wystarczy przesłać skan legitymacji studenckiej lub podać adres e-mail w domenie uczelni, na którą Allegro prześle później potwierdzenia aktywacji Allegro Smart! i gotowe.

Co więcej, jeśli student wykupił już wcześniej standardową usługę Allegro Smart!, również może z niej skorzystać w każdej chwili. Allegro dezaktywuje poprzednią wersję, aktywuje wersję studencką, a środki za niewykorzystany czas zwróci na konto. Dla przykładu:

Masz aktywną usługę Allegro Smart! za 49 zł na 365 dni. Przystępujesz do Allegro Smart! Student, gdy Allegro Smart! wygaśnie za 200 dni. Kwotę 49 zł dzielisz przez 365 dni, a otrzymany wynik mnożysz razy 200. Otrzymasz zwrot 26,85 zł.

Allegro Smart! Student z dostępem do Smart! okazji

Studenci, którzy skorzystają z usługi Allegro Smart! Student otrzymają też dostęp do Smart! okazji, tak samo jak w przypadku wykupienia standardowej opcji.

Smart! okazje to codzienny zestaw produktów w specjalnych, obniżonych cenach, tylko dla posiadaczy usług Allegro Smart! i Allegro Smart! Student.

Allegro Smart! Student dodatkowe zniżki

To nie wszystko, co Allegro przygotowało dla studentów. Tylko w ramach usługi Allegro Smart! Student udostępnione zostały zniżki od partnerów Allegro.

20% zniżki na przejazdy z blinkee.city

Pierwszy benefit dla studentów, to zniżka na przejazd hulajnogami elektrycznymi,, skuterami i rowerami blinkee.city, dostępnymi w 35 miastach Polski. Co miesiąc na adres e-mail Allegro przesyła jeden kod do wykorzystania przy ich zamawianiu i tak przez 20 miesięcy.

20% zniżki na przejazdy z FlixBusem

Podobną zniżkę dostajemy na przejazdy autokarowe. Co prawda FlixBus ograniczył teraz z uwagi na pandemię siatkę połączeń, ale możemy z tej zniżki skorzystać po ustaniu restrykcji i wybrać się w tańszą podróż do do 250 miast w 15 krajach Europy. Tutaj również dostajemy co miesiąc jeden kod na pierwsze wykupienie dowolnej liczby biletów na dany przejazd.

Darmowe 7GB transferu danych w Heyah

Studenci korzystający z oferty na kartę w taryfach: Dniówka w Heyah. Ma być tanio, to jest tanio i dużo oraz GIGAHeyah, dostają co miesiąc do wykorzystania jeden kod na dodatkowe 7GB pakietu transferu danych. Z promocji mogą skorzystać też nowi klienci oferty na kartę w Heyah.

20% zniżki na bilety w Multikinie

Podobnie jak w przypadku FlixBusa, tutaj również promocyjne kody będą czekać na nas, do wykorzystania po otwarciu kin. W tym przypadku będzie to 16 kodów co miesiąc, które możemy przeznaczyć na wykupienie Fotelu VIP w cenie normalnego biletu lub na zniżkę 20% przy zakupie zwykłego biletu.

Zestaw barowy w Multikinie w specjalnej cenie

Kolejna promocja w Multikinie dotyczy specjalnego zestawu barowego (popcorn - 2,4 l i napój - 0,5 l), który to studenci będą mogli zakupić co miesiąc, 8 razy w danym miesiącu za 12,90 zł.

Obie zniżki w Multikinie dostępne będą dla studentów do skorzystania w dowolnym kinie sieci, w 27 miastach w całej Polsce. Pozostaje tylko czekać na ponowne uruchomienie kin.

Darmowe 7GB transferu danych w T-Mobile

Była promocja dla klientów Heyah, jest też dla klientów T-Mobile. Wystarczy mieć aktywną taryfę T lub T-Data, Mix, Frii Mix lub korzystać z oferty na kartę w taryfie GO!, Frii, Hot, Nowy Tak Tak lub Happy. Tutaj podobnie jak w Heyah, studenci co miesiąc dostaną kod do aktywowania dodatkowego pakietu danych 7GB.

Jak widać, Allegro przygotowało dla studentów pokaźny pakiet usług wraz z dostępem do Allegro Smart!, z którego aż grzech nie skorzystać. Oczywiście w przypadku, gdy kupujecie na Allegro przynajmniej kilka razy w roku. Chociaż, to też dobra zachęta dla tych osób, które jeszcze nie kupowały na tej platformie sprzedażowej, tak więc to dobra okazja na miły początek przygody z zakupami na Allegro.

--
Artykuł powstał przy współpracy z Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu