Polska

Abonament na ebooki i audiobooki w Empik Go - znamy pierwszą z dwóch ofert!

Konrad Kozłowski
Abonament na ebooki i audiobooki w Empik Go - znamy pierwszą z dwóch ofert!
35

Empik uruchamia nową usługę abonamentową. Za kwotę 9,99 zł miesięcznie można wykupić dostęp do lektur szkolnych w postaci ebooków i audiobooków - wszystkie je znajdziemy w aplikacji Empik Go, która miała swoją premierę jesienią zeszłego roku.

Empik od lat oferuje swoim klientom tradycyjne książki, a także audiobooki na CD, ale premiera aplikacji Empik Go potwierdziła aspiracje do stania się największą księgarnią w sieci. Rosnąca popularność usług na abonament z pewnością dała włodarzom sklepu do myślenia - w zamian za stałą opłatę, często znacznie niższą niż nawet cena pojedynczego tytułu, można uzyskać dostęp do szerokiego asortymentu treści, a możliwość rezygnacji w dowolnej chwili skłania klientów do rozpoczęcia subskrypcji.

Zgodnie z tymi zasadami działa nowa usługa Empik Go - abonament na lektury za 9,99 zł. Empik nie dzielił się oficjalnie informacją o uruchomieniu usługi, ale w telewizji możecie już natrafić na spoty reklamowe, a przy odrobinie szczęścia na Empik.com natraficie na baner prowadzący was do podstrony z ofertą. W katalogu usługi znajduje się ponad 200 lektur w formie audiobooków i ebooków "dla klas 4-8 i liceum" - jak czytamy na oficjalnej stronie usługi. Pozostałą część katalogu (mowa w sumie  o 400 tytułach) stanową dodatkowe materiały edukacyjne. Bez problemu możecie sprawdzić pełną ofertę abonamentu na lektury w Empik - zwróćcie uwagę, że wszystkie tytuły posiadają ładne, spójne okładki.

 

Przypomnę, że aplikacja Empik Go dostępna jest na iOS-a oraz Androida -  wspierane są smartfony oraz tablety. Według regulaminu usługi, z korzyści płynących z abonamentu można korzystać na dwóch urządzeniach przypisanych do danego konta. Nie ma potrzeby podpisywania zobowiązania na dłużej, niż jeden okres rozliczeniowy - decyzję o rezygnacji można podjąć w dowolnym momencie. Pełną listę dostępnych lektur znajdziecie na tej podstronie - warto zwrócić uwagę na fakt, iż wszystkie pozycje zostały przygotowane z myślą o spójności wizualnej okładek.

Zamień obowiązek czytania lektur szkolnych w przyjemność! W ramach abonamentu Twoje dziecko może słuchać lub czytać ponad 400tytułów w formie audiobooków i ebooków oraz korzystać z dodatkowych treści edukacyjnych dostępnych w aplikacji EmpikGO

Projekt ten jest tylko przygrywką do większego planu Empiku, który z pewnością zakłada włączenie usługi abonamentowej dla szerszego katalogu cyfrowych książek - ebooków i audiobooków. Sugeruje to zapis, który znajdziecie na obrazku powyżej: "Wybierz abonament na lektury i sprawdź jakie tytuł się w nim znajdują" (jak na razie poniżej obecna jest tylko oferta na lektury, ale w  przyszłości mogą i powinny pojawić się kolejne), a także informacja z serwisu granice.pl, gdzie napisano o dwóch usługach powołując się na e-maile z zaktualizowanym regulaminem sklepu Empik.com: "Pierwszy nazywa się „x produktów za y zł miesięcznie”, drugi zaś regulamin określa jako „All you can read/listen”. 

Możemy więc już być pewni, że pierwsza z ofert dotyczy lektur, zaś druga otworzy drzwi do znacznie większego katalogu ebooków i audiobooków w ramach abonamentu w Empik Go. W tych obszarach rynku działają już od pewnego czasu Legimi i Storytel (który posiada nawet własne produkcje Storytel Original) a jak wiemy, konkurencja powinna tylko rozkręcić rywalizację o klienta i stworzyć szansę na pojawienie się jeszcze ciekawszych ofert.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu