E-commerce

Allegro Pay - nowa metoda płatności na Allegro już od 31 lipca

Grzegorz Ułan
Allegro Pay - nowa metoda płatności na Allegro już od 31 lipca
13

Platforma sprzedażowa Allegro poinformowała wczoraj o wprowadzeniu kolejnych zmian w prowizjach w niektórych kategoriach oraz nowej formie płatności, która ma zostać udostępniona już 31 lipca - Allegro Pay.

Zmiany w prowizjach na Allegro

Zacznijmy jednak od zmian w prowizjach. W kategorii Dziecko i podkategorii Meble zwiększona zostanie maksymalna kwota prowizji ze 100 zł do 200 zł. Podkategorie: Karmienie dziecka (bez Żywność dla dzieci), Akcesoria dla mamy i dziecka (bez Nianie elektroniczne i monitory oddechu) oraz Okazje, przyjęcia doczekają się podwyżki prowizji z 11% do 12%.

Kategorię Elektronika czekają spore podwyżki w podkategorii Termowentylatory; Grzejniki elektryczne z 5% do 8%, Wentylatory i cyrkulatory - z z 5% na 12% i Listwy, filtry sieciowe z 6% do 8%.

W kategorii Dom i ogród, również w podkategorii Meble zwiększona zostanie maksymalna kwota prowizji ze 100 zł do 200 zł. Spore podwyżki będą też w kategorii Firma i usługi - w podkategorii Betoniarki prowizja urośnie z 6% na 8% czy w Cięcie styropianu z 6% na 10%.

Znalazła się też jedna obniżka prowizji z 15% do 10% w kategorii Kolekcja i sztuka - Przedmioty ręcznie wykonane. Z kolei w kategoriach Sport i turystka - Ręczniki szybkoschnące prowizję zwiększy się z 10% na 12%, Kultura i rozrywka - Gadżety z 8% do 10%, Uroda - Opalanie; Twarz; Włosy z 8% do 9%.

Pełną listę zmian w prowizjach, dość obszerną znajdziecie na stronach Allegro.

Allegro Pay - nowa forma płatności

O Allegro Pay mówi się już od dłuższego czasu, jednak w dość enigmatyczny sposób, po którym można się jedynie domyślać, co nas czeka od 31 lipca. Allegro pisze o tym w ten sposób:

Wkrótce udostępnimy wybranej grupie kupujących nową metodę płatności: Allegro Pay. Uzupełni ona metody płatności dostępne obecnie w serwisie. W związku z tym, że przygotowujemy tę zmianę, już 31 lipca zaktualizujemy regulaminy. Więcej informacji o Allegro Pay podamy już niedługo.

Trudno tu oczekiwać, że to będzie nowa forma płatności na kształt Google Pay czy Apple Pay, prawdopodobnie więc będzie to nowa obok Przelewy24 czy PayU bramka do płatności. Świadczy o tym też opis znaku towarowego Allegro Pay, który można znaleźć w Biuletynie Urzędu Patentowego:

(…)oprogramowanie do przetwarzania płatności elektronicznych dokonywanych na rzecz osób trzecich i przez osoby trzecie(…)

Niemniej, tak czy tak trzeba będzie poczekać do końca miesiąca na rozstrzygnięcie tej kwestii, gdyż Allegro konsekwentnie milczy w tej sprawie.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu