Bank

PKO BP pozwoli wygodnie i bezpiecznie kupić samochód. Poznajcie Automarket

Piotr Kurek
PKO BP pozwoli wygodnie i bezpiecznie kupić samochód. Poznajcie Automarket
3

PKO Bank Polski uruchamia własną platformę sprzedażową. Automarket pomoże w zakupie, długoterminowym wypożyczeniu lub leasingu dla firm sprawdzonych i pewnych samochodów.

Jak informują przedstawiciele PKO BP, Automarket jest pierwszą tego typu platformą w Polsce. Integruje ona elektroniczne kanały banku — serwis iPKO oraz aplikację mobilna IKO. Samochody dostępne w Automarkecie pochodzą nie tylko z zasobów grupy Kapitałowej Banku, ale także od dealerów od lat współpracujących z PKO BP. W planach jest rozbudowanie partnerstwa o kolejnych, a to umożliwi jeszcze szerszy dostęp do pojazdów w jednym miejscu.

PKO Bank Polski konsekwentnie realizuje ogłoszoną pół roku temu strategię i zmienia się w platformę bankową. Chcemy, aby nasi klienci, mogli załatwiać swoje codzienne sprawy bezpiecznie i bez wychodzenia z domu. Uruchomiona dziś platforma Automarket to kolejny krok w tym kierunku. Dzięki dostępowi do zaawansowanych technologii IT i dużej skali działania, mogliśmy stworzyć pierwsze w Polsce narzędzie, które przenosi do świata cyfrowego cały proces zakupu nowych i używanych aut: od wyboru właściwej oferty, przez realizację płatności lub wybranie sposobu finansowania, po dostawę samochodu pod wskazany adres.

— mówi Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego

Działanie serwisu Automarket jest łatwe i intuicyjne. Strona internetowa jest przejrzysta i oprócz sprawnej wyszukiwarki, oferuje między innymi przegląd aktualnych ofert, czy porady eksperckie wyjaśniające wiele zagadnień związanych z tematyką zakupu samochodu. Brakuje mi jednak informacji, czy w przygotowaniu jest aplikacja mobilna — wzmianek o niej nie znalazłem, jednak sama strona Automarket.pl dostosowana jest do wyświetlaczy smartfonów, więc nawigacja po niej nie powinna sprawiać problemów.

PKO BP uruchamia platformę sprzedażową samochodów. Poznajcie Automarket

Oprócz starannie wyselekcjonowanych samochodów z gwarancją, czy pełną historią serwisową, Automarket oferuje także różne opcje finansowania zakupu. Klienci mogą korzystać z Autopożyczki oferowanej przez PKO BP, zakupu za gotówkę, czy któreś z opcji wynajmu długoterminowego, czy leasingu dla firm. Różnorodne opcje zakupu nowych i używanych samochodów, z możliwością bezpłatnego zwrotu, ma pozwolić na załatwianie wszystkich spraw w jednym miejscu.

Zobacz też: Autoplac – darmowe ogłoszenia o sprzedaży samochodów w aplikacji Yanosika

Nowa platforma, zdaniem przedstawicieli PKO BP, ma ułatwić proces kupowania samochodów bez obaw i niepewności związanych z bezpieczeństwem i stanem technicznym pojazdu. Jak dodaje Tomasz Otto, dyrektor departamentu Strategii i Rozwoju PKO Leasing:

Dlatego właśnie Automarket to oferta stworzona w oparciu o samochody spełniające rygorystyczne kryteria stanu technicznego i prawnego. Pochodzą z polskiej dystrybucji, od zaufanych dealerów, z udokumentowaną historią i przebiegiem. Każdy samochód posiada co najmniej roczną gwarancję, a auto używane można zwrócić w ciągu pięciu dni i po przejechaniu nie więcej niż 300 km. Forma platformy ułatwia poszukiwania i daje możliwość szybkiego zapoznania się z ofertami.

Źródło: materiały prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu