Felietony

Allegro bezpośrednim właścicielem Wykop.pl!

Grzegorz Marczak
Allegro bezpośrednim właścicielem Wykop.pl!
19

Podczas konferencji E-nnovation zostało (bądź też zostanie) ogłoszone, że Grupa Allegro przejmuje udziały w Wykop.pl od dotychczasowego inwestora czyli firmy Garvest oraz od Tomka Drożdżyńskiego stając się 100% właścicielem firmy. Jak się dowiedziałem jest to wynik porządków, jakie przeprowadza...

Podczas konferencji E-nnovation zostało (bądź też zostanie) ogłoszone, że Grupa Allegro przejmuje udziały w Wykop.pl od dotychczasowego inwestora czyli firmy Garvest oraz od Tomka Drożdżyńskiego stając się 100% właścicielem firmy. Jak się dowiedziałem jest to wynik porządków, jakie przeprowadza grupa Allegro jeśli chodzi o mniej lub bardziej zależne od grupy spółki. Przypomnę, że Garvest to większościowy udziałowiec Wykopu..

To oznacza taki ruch dla Wykop.pl? Teoretycznie nic. Allegro ponoć nie ma zamiaru ingerować w działalność serwisu, nie będzie żadnych zmian personalnych ani też zmian strategii rozwoju serwisu. Porządki z udziałowcami na górze nie powinny wpłynąć na formę i działalność Wykopu. I tego trzeba się trzymać, zresztą mówiąc szczerze Wykop i e-commerce raczej nie mają za dużo punktów wspólnych.

Zakładam jednak, że mimo tych zapewnień prowadzący Wykop.pl Michał Białek będzie miał dziś pełne ręce roboty, jeśli chodzi o udowadnianie, że tak naprawdę nic się nie stało. Czego mu współczuję, bo znając społeczność Wykopu i tak będą wiedzieć swoje:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegrowykop.pl