Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Allani pozyskało 400 000 PLN - czyli koleżeńskie finansowanie

GM
Grzegorz Marczak
2

Nie będę ściemniał, że znam Allani oraz rynek na jakim tego typu serwis się porusza. Moda to dla mnie zagadnienie tak samo złożone jak i biotechnologia. Rozumiem jednak gdzie w tej kategorii są pieniądze i dlaczego serwisy modowe znajdują inwestorów. Tym razem mam dla was news o serwisie All...

Nie będę ściemniał, że znam Allani oraz rynek na jakim tego typu serwis się porusza. Moda to dla mnie zagadnienie tak samo złożone jak i biotechnologia. Rozumiem jednak gdzie w tej kategorii są pieniądze i dlaczego serwisy modowe znajdują inwestorów.

Tym razem mam dla was news o serwisie Allani czyli o społecznościowym narzędziu modowym, pomagającym kobietom w zakupach poprzez możliwość inspiracji produktami i stylizacjami kolekcji najpopularniejszych marek modowych. Taka przynajmniej definicja została podana w informacji prasowej.

Co ciekawe serwis nie jest nowy. Istnieje od 2011 roku i od tamtej pory zarejestrowało się w nim 105 tysięcy kobiet które utworzyły 350 tysięcy stylizacji, w katalogu serwisu znajduje się też kilkaset polskich i zagranicznych marek modowych a katalog produktów to ponoć kilkadziesiąt tysięcy rzeczy.

Allani pozyskał 400 tysięcy złotych na dalszy rozwój. Ważniejsze jednak od samej jest kto w projekt zainwestował pieniądze.

Wśród osób które wzięły udział w inwestycji, są m.in. Mariusz Gralewski, założyciel Goldenline.pl , Michał Skrzyński i Marcin Kurek, założyciele Niania.pl (przejęty przez Edipresse SA), Grzegorz Gorczyca (założyciel Epuls.pl i Stylio.pl, przejęte przez wydawnictwo G+J) oraz założyciele Brainly.com (w które zainwestował ostatnio fundusz Point Nine Capital).

Mamy więc dobrą paczkę znajomy, którzy wspólnie wsparli już nie jeden projekt. W informacji prasowej nie jest wymieniony Point Nine Capital, który tym razem się nie dołączył do rundy od prywatnych osób - ale z pewnością będzie obserwować czy w biznesie się rusza i czuwać. W Allani zaangażowany jest Mateusz Romanowski, który też ma swój udział w sukcesie zadane.pl w które z kolei inwestowali ludzie z Goldena, Niania itp. Tak więc kółko się kręci :)

Taki mały ekosystem dobrze wspierających się inwestorów i ich zasobów w sieci może być bardzo efektywny do popychania kolejnych projektów. I to moim zdaniem w tym przypadku jest o wiele ważniejsze niż kwota inwestycji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

moda