Antyapps

Drażni was nowa funkcja na Instagramie? Oto podpowiedź jak ją wyłączyć

A
Antyapps
0

Instagram kilka tygodni temu przedstawił nową funkcję, w ramach której każdy ze znajomych (a także osób, które obserwujecie) może podejrzeć, kiedy ostatnio byliśmy dostępni online. Wiecie, coś na wzór komunikatorów — ot, jak chociażby Telegram, gdzie zawsze dostępne jest przy górnej krawędzi ekr...

Instagram kilka tygodni temu przedstawił nową funkcję, w ramach której każdy ze znajomych (a także osób, które obserwujecie) może podejrzeć, kiedy ostatnio byliśmy dostępni online. Wiecie, coś na wzór komunikatorów — ot, jak chociażby Telegram, gdzie zawsze dostępne jest przy górnej krawędzi ekranu, tuż przy imieniu i nazwisku użytkownika. To element, który niespecjalnie przypadł do gustu miłośnikom serwisu. Ale na szczęście twórcy aplikacji dali nam możliwość wyłączenia tej funkcji. I jeżeli nie wiecie gdzie jej szukać, a chcielibyście uniknąć śledzenia na Instagramie, to dla was jest ten poradnik. Krok po kroku tłumaczymy, gdzie ukryć informację o tym, kiedy ostatni raz korzystaliśmy z aplikacji!

Ukrywanie informacji o ostatniej dostępności na Instagramie

Sprawa ta wcale nie jest specjalnie skomplikowana, bo wszystkie interesujące nas kwestie znajdziemy w... opcjach aplikacji. Miejscu do którego — nie oszukujmy się — nie zaglądamy zbyt często. Ale w przypadku tej opcji warto, bo dosłownie kilka stuknięć w ekran dzieli nas od tego, abyśmy ukryli naszą ostatnią aktywność na Instagramie.

Jak ukryć status aktywności w Instagram na iOS

  1. Po uruchomieniu aplikacji przejdź do zakładki swojego profilu 
  2. Następnie przejdź do opcji, czyli skorzystaj z ikonki trzech kropek w prawym górnym rogu
  3. Na liście zjedź niżej. W sekcji konto znajdź opcję Pokaż status aktywności i dezaktywuj funkcję za pomocą "przekładni".
  4. Gotowe!

Jak ukryć status aktywności w Instagram na Androidzie

  1. Po uruchomieniu aplikacji przejdź do zakładki swojego profilu 
  2. Następnie przejdź do opcji, czyli skorzystaj z ikonki zębatki w prawym górnym rogu
  3. Na liście zjedź niżej. W sekcji konto znajdź opcję Pokaż status aktywności i dezaktywuj funkcję za pomocą "przekładni".
  4. Gotowe!

Jak widać nie ma w tym absolutnie nic skomplikowanego, patrząc jednak na to, jak często powtarza się pytanie czy można ukryć ostatnią aktywność na Instagramie — postanowiłem przygotować ten poradnik. To także dowód na to, że warto zaglądać do ustawień aplikacji, bo (choć zasada ta nie działa zawsze) często to tam możemy znaleźć więcej informacji związanych z najnowszymi ustawieniami. I jak widać na tym przykładzie — panika nie zawsze jest potrzebna, kilka stuknięć w ekran i ostatnia aktywność jest ukryta!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: