Mobile

Jeszcze wygodniejsze logowanie bez hasła na konto Microsoft

Konrad Kozłowski
Jeszcze wygodniejsze logowanie bez hasła na konto Microsoft
9

Wygodniejsze, ale czy bezpieczniejsze? Na zmianę sposobu logowania i porzucenie hasła jeszcze się nie zdecydowałem, ale wcale nie wykluczam zmiany podejścia w najbliższym czasie.

Microsoft jako pierwszy wprowadził do swojej aplikacji funkcję zatwierdzania logowania, a tym razem postanowił pójść o krok dalej od swojej konkurencji. Do tej pory podczas logowania z użyciem dwustopniowej weryfikacji można było po prostu przepisać wygenerowany kod lub zatwierdzić próbę logowania jednym tapnięciem.

Druga z opisanych funkcji bardzo ułatwia cały ten proces, ale wciąż wymagane jest wprowadzenie hasła do naszego konta. Jeśli nie obawiacie się zrezygnować z tego kroku, to możecie aktywować logowanie z potwierdzeniem w aplikacji - wtedy jedyne co musicie podać to Wasz adres e-mail lub nazwa użytkownika na stronie czy w aplikacji i zaczekać na powiadomienie wysłane na Wasz smartfon.

Wbrew pozorom nie jest to taki absurdalny pomysł - wiele osób zdecydowało się na włączenie blokady kodem lub odciskiem palca, a bez pomyślnego odblokowania telefonu nie będziemy w stanie potwierdzić próby zalogowania na konto. Takie zabezpiecznie może więc okazać się wystarczające, ponieważ prośba o zatwierdzenie wysyłana jest tylko na jedno urządzenie.

Jak ją włączyć? Upewnijcie się, że korzystacie z najnowszej wersji aplikacji, a następnie przy koncie Microsoft wybierzcie przycisk od menu kontekstowego i aktywujcie funkcję. Podczas dodawania nowego konta Microsoft w aplikacji na iOS i Androidzie możecie od razu uruchomić nowy sposób logowania.

Aplikacja Microsoft Authenticator dostępna jest na Androida, Windowsa oraz iOS-a i pozwala na obsługę wielu kont w różnych usługach oferujących dwustopniową weryfikację. Opisana powyżej funkcja dostępna jest tylko na koncie Microsoft, lecz w przypadku pozostałych możemy nadal używać standardowej metody, czyli generatora kodu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu