Microsoft

Lumia Denim właśnie wystartowała – także w Polsce! Sprawdź aktualizacje

Jakub Szczęsny
Lumia Denim właśnie wystartowała – także w Polsce! Sprawdź aktualizacje
15

Jeśli chodzi o aktualizacje dla telefonów Lumia, dotąd nie byliśmy zbytnio rozpieszczani. Polski region był bardzo często jednym z ostatnich, w których cokolwiek pojawiało się na ekranie aktualizacji - jednak od wczoraj wraz z rozpoczęciem rozsyłania przez OTA aktualizacji Denim wprowadzającej nowe...

Jeśli chodzi o aktualizacje dla telefonów Lumia, dotąd nie byliśmy zbytnio rozpieszczani. Polski region był bardzo często jednym z ostatnich, w których cokolwiek pojawiało się na ekranie aktualizacji - jednak od wczoraj wraz z rozpoczęciem rozsyłania przez OTA aktualizacji Denim wprowadzającej nowe funkcje do telefonów Microsoftu mamy do czynienia z nieco innym scenariuszem. Okazuje się, że wraz ze startem tej paczki aktualizacji, Polska znalazła się w "pierwszym rzucie".

Odnosząc się do danych ze stron Microsoftu, dwa urządzenia dla naszego regionu otrzymały już zielone światło to instalowania na nich aktualizacji Denim - są to Lumia 625 i 1320 dla sieci T-Mobile. Lista jednak bardzo szybko się zmienia - jeszcze wczoraj, późnym wieczorem nie było żadnej wzmianki na temat obecności Lumia Denim w Europie, natomiast rankiem można było już znaleźć nowe informacje - jako pierwszy możliwość uaktualnienia swojego telefonu w Polsce zauważył Daniel Piekarz (@deepy93), wzmiankowany także na blogu Windows Central.

Użytkownicy już zgłaszają pierwsze wrażenia z użytkowania Lumia Denim - przede wszystkim na obydwu telefonach (625 i 1320) system operacyjny działa nieco żwawiej, ponadto w telefonach niezarejestrowanych w kanale deweloperskim pojawiły się żywe foldery oraz możliwość instalowania aplikacji na karcie microSD (minimum to Class 6). Aktualizacja Denim była już obecna w telefonach 730, 735 i 830, które dodatkowo otrzymały ostatnio aktualizację do Lumia Camera 5, usprawniającą przede wszystkim algorytm przetwarzania wykonanych ujęć, a także zmniejszającą czas uruchamiania aplikacji.

Dobrą wiadomością może być fakt, iż wielu użytkowników zgłasza na razie nieco rozsądniejsze zarządzanie energią w tej aktualizacji - Microsoft wraz z poprzednią, Cyan poprawił nieco ten parametr i wydaje się, że poczynił kolejne kroki ku temu, by smartfony z serii Lumia jeszcze lepiej wykorzystywały zasoby akumulatorów. Niektórym może wydać się to śmieszne, ale wraz z Denim otrzymujemy także możliwość ustawienia dowolnego czasu drzemki w alarmach.

Microsoft poszedł po rozum do głowy - zamiast w pierwszej kolejności aktualizować topowe telefony (jak dotychczas), zaczął od niższych półek. I bardzo dobrze - posiadacze mniej wypasionych urządzeń byli z tego powodu bardzo niezadowoleni i na forach, Twitterze wraz z startującym procesem uaktualniania smartfonów Microsoftu pojawiały się mocne wyrazy niezadowolenia. Należy zanotować ogromny plus dla Redmond.

Jeżeli posiadacie Lumię 620 lub 1320 z T-Mobile (chodzi o oprogramowanie w telefonie, nie kartę SIM!), sprawdźcie Wasze aktualizacje (o ile telefon nie zrobił tego za Was). Aby to zrobić, przenieście się do ekranu "Ustawienia", a następnie "aktualizacje". Jeżeli nie ma tam jeszcze monitu o dostępności nowego oprogramowania, należy "tapnąć" przycisk "Sprawdź" i chwilę odczekać. Po tym telefon powinien już zacząć pobieranie aktualizacji. Upewnijcie się tylko, że jesteście podłączeni do sieci Wi-Fi i macie naładowaną baterię (warto uaktualniać telefon podłączony do gniazdka sieci elektrycznej). Aktualizować swoje urządzenia mogą także osoby należące do programu Preview for Developers.

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu