15

Apple wspiera aktualizacją GPS-u nawet takie starocie, jak iPhone 4S. Jestem w szoku

Ach, iPhone 4S - uwielbiałem tego smartfona. Wciąż leży gdzieś w szufladzie i za każdym razem kiedy wpada mi w ręce zastanawiam się czy nie wrócić do iOS. A nawet jeśli będę chciał z niego jeszcze korzystać, to Apple właśnie przygotowało aktualizację dla GPS między innymi w tym starym modelu.

Niezbyt często widzimy sytuacje, w których producent sprzętu interesuje się swoimi urządzeniami, które debiutowały na rynku 8 lat temu. Ba, częściej obserwuję, że relatywnie nowe smartfony nie są w ogóle wspierane nowymi systemami. Tymczasem Apple doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ich stare urządzenia nie radzą sobie ze zmianami daty związanymi z GPS-em. Co można w takiej sytuacji zrobić? Totalnie zignorować leciwe sprzęty albo wypuścić dla nich aktualizację. I uwaga – Apple wybrało tę drugą opcję.

O ile nowe urządzenia, które otrzymały najnowszego iOS-a nie mają z tą GPS-ową kwestią problemu, jednak smartfony i tablety z poprzednimi systemami mogą napotkać na kłopoty z działaniem lokalizacji. Łatka trafi na starsze sprzęty 3 listopada. Na iPhone 5 i iPad-ach 4 generacji poznacie ją po oznaczeniu iOS 10.3.4, w iPhone 4s, pierwszej generacji iPad-a mini, iPad 2 i trzeciej generacji tabletu po oznaczeniu iOS 9.3.6.

Skoro o leciwych iSprzętach mowa, to zarówno iPhone 4S jak i iPad 3 są chyba najdłużej używanymi przeze mnie urządzeniami mobilnymi. Jeszcze dwa lata temu wrzucałem iPhone 4S do etui przy rowerze i korzystałem z niego jako trackera do Endomondo – choćby po to żeby oszczędzać baterię w głównym smartfonie. iPada 3 natomiast przejął mój syn i choć Netflix działa na nim na bardzo starej aplikacji, do tego nie ma szans na nowe gry, to świetnie sprawdza się przy starszych produkcjach i jako ekran do oglądania YouTube. Co ciekawe, jest obity z każdej możliwej strony, a wciąż działa, dodatkowo bateria może i nie ma już takich właściwości jak kiedyś, to jednak mimo tych wszystkich ładowań, wciąż oferuje na tyle długi czas pracy, by z urządzenia dało się komfortowo korzystać.

grafika

źródło