Filmy

Akademia Pana Kleksa powraca! Zobaczcie, jak w roli głównej wypada Tomasz Kot

Kacper Cembrowski
62

Pan Kleks powraca do kin! W roli Ambrożego - Tomasz Kot.

Kultowe dzieło Jana Brzechwy wraca na wielki ekran

Akademii Pana Kleksa nikomu raczej przedstawiać nie trzeba. Kultowe dzieło Jana Brzechwy, które doczekało się już kiedyś ekranizacji, powróci na wielki ekran już w przyszłym roku.

Film skupi się na perypetiach Ady Niezgódki. Pozornie normalna dziewczynka trafia do tytułowej Akademii Pana Kleksa, gdzie przy pomocy właśnie Ambrożego Kleksa odkryje swój pełny potencjał, za którym oczywiście stoi kreatywność i wyobraźnia. Dzięki rozwijaniu swoich umiejętności Ada będzie w stanie wpaść na trop, który pomoże jej rozwiązać rodzinną tajemnicę skrywaną od wielu lat.

Obsada napawa optymizmem. Tomasz Kot w roli Ambrożego Kleksa zapowiada się świetnie!

W rolę tytułowego bohatera wcieli się Tomasz Kot („Bogowie”, „Skazani na bluesa”, „Zimna wojna”) i po opublikowanym zwiastunie można wstępnie stwierdzić, że aktor idealnie odnajduje się w tej roli i ma absolutnie wszystko, żeby porwać publikę. Adę Niezgódkę zagra za to Antonina Litwiniak („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Planeta Singli 2”, „W głębi lasu”), a w filmie pojawi się jeszcze między innymi Piotr Fronczewski („Rojst”, „Konsul”, „Ocalenie”) czy Adrian Kłos („Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Polityka”).

Scenariusz stworzył Krzysztof Gureczny, a za reżyserię Akademii Pana Kleksa odpowiada za to Maciej Kawulski, którego możecie znać z takich produkcji jak „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” czy „Underdog”.

Premiera „nowej” Akademii Pana Kleksa została zaplanowana na 2023 rok, jednak nie ma żadnych dokładniejszych informacji — te z pewnością pojawią się za jakiś czas. Zdaje się jednak, że jest na co czekać — i zadowolone powinny być zarówno osoby, znające pierwszą ekranizację, jak i młoda widownia, która nie poznała jeszcze Ambrożego.

Obrazek wyróżniający: Instagram @tomasz_kot.official

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news