Apple

Nowe AirPodsy mają porzucić swój ikoniczny design. Apple pracuje także nad tańszym modelem

Kamil Świtalski
Nowe AirPodsy mają porzucić swój ikoniczny design. Apple pracuje także nad tańszym modelem
10

Nie możecie doczekać się nowego wcielenia słuchawek AirPods? Według najświeższych plotek - firma już nad nimi pracuje!

AirPodsy, co by o nich nie mówić, są ikoną w kwestii bezprzewodowych słuchawek. Nie były na rynku pierwsze. Nie były (i nie są) najlepsze w swojej kategorii. Ale to one rozruszały rewolucję w temacie — i mimo że ludzie nie szczędzili im krytyki, dziesiątki firm zaczęły wzorować się na wyglądzie produktu Apple. Z jednej strony szkoda, że nie znaleźli sobie lepszych wzorów. Z drugiej - pozostaje mieć nadzieję, że jeżeli plotki się potwierdzą i Apple wkrótce zmieni design AirPodsów, to pozostałe firmy podążą za nimi i zrobią to samo. A zmienić ma się... wszystko?

AirPods oraz AirPods Pro już wkrótce znacznie mniejsze, bez charakterystycznego "trzonu"

Najświeższe plotki dotyczące nowych wcieleń ikonicznych słuchawek informują, że już niebawem Apple chciałoby pozbyć się "trzonu" w urządzeniach. Jest to dla nich jednak ogromne wyzwanie, ponieważ to właśnie w nim znajdują się takie elementy jak mikrofon, antena czy bateria. Elementy bez których urządzenie właściwie nie ma racji bytu. Apple chciałoby przenieść je na sam szczyt, tuż obok głośniczka — tworząc tym samym nową konstrukcję i zupełnie nowe produkty. Z jednej strony - fajnie, zawsze to coś nowego. Z drugiej jednak, jeżeli to prawda, a miniaturyzacja za bardzo nie posunęła się naprzód, już teraz martwi mnie kwestia baterii. Jak jest z ich wymianą — wszyscy wiemy. Jak jest z ich żywotnością, też wszyscy wiemy. Po kilkudziesięciu miesiącach sprzęt zaczyna najzwyczajniej w świecie niedomagać, bo umówmy się — niewielu użytkowników satysfakcjonują bezprzewodowe słuchawki które bez źródła prądu działają niespełna pół godziny.

Jak bumerang wracają też informacje o tańszych wariantach

O tym że Apple pracuje nad tańszym wariantem swoich AirPods Pro plotkuje się co najmniej od kilku miesięcy. Mieliśmy nadzieję zobaczyć je na wrześniowej konferencji z iPadami, a kiedy to się nie wydarzyło — październikowej z iPhone'ami. Niestety, tam również się ich nie doczekaliśmy. Ale raz jeszcze "zaufane źródła" wspominają o tanich (ok, to jest Apple, więc może po prostu tańszych) słuchawkach, które miałyby bazować na designie obecnych AirPodsów. Z tą jednak różnicą, że ich trzony miałyby być odrobinę krótsze, a w zestawie poza słuchawkami i etui znaleźć miałyby się również gumowe nakładki — na wzór tych, które obecnie znamy z AirPods Pro. Działać miałyby w oparciu o nowe czipy, ale próżno tam będzie szukać uwielbianej przez użytkowników AirPods Pro redukcji szumów. Urządzenie miałoby trafić do sprzedaży w pierwszej połowie przyszłego roku.

Najbardziej smuci brak informacji o AirPods Studio

AirPods Studio, czyli nauszne słuchawki od Apple, są również elementem plotek od dłuższego czasu. Wielu miało nadzieję ujrzeć je tej jesieni (no jest jeszcze szansa, w listopadzie spodziewamy się przecież konferencji na której zaprezentowane zostaną Macbooki z ARM), ale póki co cisza. W plotkach także zero nowości. Czy to już czas porzucić nadzieję? ;-)

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu