Apple

Być może AirPods będą w przyszłości mierzyć nam tętno światłem

Weronika Makuch
Być może AirPods będą w przyszłości mierzyć nam tętno światłem
6

Nowa odsłona AirPodsów przyniesie ze sobą m.in mierzenie tętna za pomocą światła? To całkiem prawdopodobne.

Po sieci wciąż krążą nowe plotki na temat słuchawek marki Apple. Tym razem informacje dotyczą modelu AirPods. Apple chce sprawić, aby ich sprzęt był jeszcze bardziej użyteczny, jeśli chodzi o monitorowanie zdrowia. W AirPodsach miałyby znaleźć się czujniki światła. Informacja nie została jeszcze potwierdzona. Plotki wynikły ze zwiększenia produkcji wspomnianych czujników przez Apple, co może zwiastować przygotowywanie nowego modelu słuchawek dousznych.

AirPodsy mogą dostać w przyszłości czujnik światła

Apple zdaje się coraz mocniej skupiać na kwestii zdrowia oraz fitnessu. Coraz większa liczba plotek dotycząca ich sprzętu wskazuje na ta tego typu zagrania. Apple Watche stają się przecież pod tym względem użyteczniejsze i bardziej zbalansowane. Nic dziwnego, że fani zaczynają podejrzewać, że wspomniane czynniki stają się priorytetowe również w innych sprzętach marki, która chce działać spójnie, jednocześnie nadążając za aktualnymi trendami.

Wczesna wersja iOS 14 trafiła do społeczności jailbreakowej kilka miesięcy temu. Jak na taki scenariusz, to wiemy o niej zaskakująco mało

Apple chce, aby ich urządzenia były w stanie zebrać jak największą ilość informacji, która będzie następnie przetwarzana przez aplikację Apple Heath. Słuchawki douszne miałby stać się kolejnym „zbieraczem” tego typu danych. Światło pomagałoby zmierzyć częstotliwość rytmu serca oraz mierzyć poziom tlenu we krwi.  Dobierana byłaby odpowiednia moc, częstotliwość, „ilość” światła względem danych, które aplikacja chce pobrać. Światło padające na naczynia krwionośne powinno dawać rezultaty, które w pełni zadowolą Appla. Pulsometry nauszne działające w szpitalach funkcjonują na podobnej zasadzie, świecąc przez płatek ucha.

AirPodsy Pro przy nich wyglądają przepięknie. Powerbeats Pro od Apple dostaną nowe kolory, które stanowczo nie urzekają

Wygląda jednak na to, że AirPodsy mogą wymgać przeprojektowania, aby ta funkcja działała skutecznie, sprawnie i bez większych problemów. Całkiem możliwe, że wspomniana technologia będzie musiała cierpliwie poczekać aż nowa wersja PowerBeats Pro dotrze na rynek. Słuchawki AirPoids trzeciej generacji mają pojawić się w przyszłym roku. Ulepszone funkcje monitorowania zdrowia i kondycji mogą stać się dla wielu użytkowników czynnikiem, który zadecyduje o potencjalnym zakupie nowej wersji sprzętu. Liczą się przecież nie tylko osiągnięcia sportowe i śledzenie swojego fit życia, ale i kwestie zdrowotne – monitorowanie poziomu tlenu we krwi może ujawnić na przykład bezdech senny. Trudno się dziwić, że świat i oczywiście też Apple stawiają na tego typu rozwiązania.

 

Źródło: Tech Radar

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu