Apple

Jailbreak dla każdego iPhone'a, także dla iOS 13.5, już dostępny

Kamil Świtalski
Jailbreak dla każdego iPhone'a, także dla iOS 13.5, już dostępny
22

Kilka godzin temu ekipa unc0ver udostępniła zapowiedziany jailbreak dla najnowszego iOS 13.5. Wszyscy zainteresowani mogą się już częstować

Szeroko pojęta scena modyfikacji to nic innego, jak zabawa w kotka i myszkę. Jedna strona barykady robi co tylko w jej mocy by odkryć luki i pozwolić urządzeniom rozwinąć skrzydła, druga by załatać je tak szybko jak to tylko możliwe. O tym że nie ma urządzeń nie do złamania raczej nikogo specjalnie przekonywać nie trzeba, to co najwyżej kwestia upartości i czasu. Ekipa unc0ver i ich jailbreaki regularnie dostępne są raczej wcześniej niż później. Najnowsze narzędzia pozwalające dobrać się do każdego iPhone'a -- nawet tego z iOS 13.5 -- zostały już udostępnione. A przecież aktualizacja do iOS 13.5 zawitała do użytkowników raptem kilka dni temu -- w minioną środę.

Jailbreak dla iOS 13.5 już dostępny

Ekipa pochwaliła się wydaniem jailbreaka dla wszystkich iPhone'ów kilka godzin temu na Twitterze. Tradycyjnie już -- nie chwalą się jakie niedoskonałości systemu wykorzystali, by móc dobrać się do najnowszego oprogramowania, ale jak to zwykle bywa -- prawdopodobnie za kilka tygodni Apple będzie chciało je załatać. Zwykle nie trwa to długo, ale tak jak mówiłem -- to zabawa w kotka i myszkę. Więcej informacji dla wszystkich zainteresowanych jailbreakiem dla iOS 13.5 odsyłam na oficjalną stronę unc0ver, gdzie znajdziecie odpowiednie narzędzia i instrukcje.

Przyznam szczerze, że czytając regularnie serwisy branżowe i widząc niektóre wtyczki iphone'owe dostępne wyłącznie dla właścicieli urządzeń z jailbreakiem -- jestem trochę zazdrosny, bo wyglądają jak paczki naprawdę fajnych usprawnień. Sam jednak zostaję po tej drugiej stronie barykady -- z ograniczeniami i zdany na łaskę Apple. Podobno tak jest najbezpieczniej ;-).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu