Startups

AirHelp: aplikacja do ubiegania się odszkodowań za loty dostępna nareszcie po polsku!

Kamil Świtalski
AirHelp: aplikacja do ubiegania się odszkodowań za loty dostępna nareszcie po polsku!
14

Sezon wakacyjny w pełni. Lotniska pękają w szwach, przesiadka goni przesiadkę, kłopoty lotniskowe... gonią kłopoty. Lot odwołany, lot przesunięty, hotel już dawno opłacony, a kiedy dotrzemy na miejsce — nie wiadomo. Jeżeli chcielibyście ubiegać się o odszkodowanie za odwołany czy przesunięty lot — to nie musicie już tracić nerwów. Możecie oddać sprawę w ręce specjalistów — i jest na to aplikacja! AirHelp, które od teraz dostępne jest także w języku polskim.

AirHelp pomaga nie od dziś

Jeżeli pierwszy raz słyszycie o usłudze AirHelp która pomaga w walce o odszkodowania przy odwołanych czy opóźnionych lotach, to na start kilka słów wprowadzanie. Projekt nie jest nowy — zresztą nawet na AntyWeb pisaliśmy o nim już w 2013 roku. I już wówczas Grzegorz wspominał, że sprawa odwołanych, przeniesionych czy przesuniętych lotów to rzecz kłopotliwa. Bo wszystkim dotkniętym tymi zmianami potrafi napsuć nerwów, a kiedy później siadamy z nadzieją ubiegania się o ubezpieczenie — ilość dokumentów które musielibyśmy wypełnić okazuje się przytłaczająca. I tutaj z pomocą przychodzi nam aplikacja AirHelp, która jest dziecinnie prosta w użyciu -- a do tego nareszcie możemy się nią cieszyć także w języku polskim!

Odszkodowanie za odwołany lot z aplikacją AirHelp

Za pomocą aplikacji w mgnieniu oka możemy sprawdzić, czy należy nam się odszkodowanie. Do usługi rejestrujemy się za pośrednictwem naszych danych z Facebooka lub Google, albo ręcznie podając wszystkie dane. Od teraz jeszcze prościej, niż wcześniej -- bo jedną z nowości jest skaner kart pokładowych, dzięki któremu zaoszczędzimy sobie wprowadzania wszystkich danych -- wystarczy... zrobić zdjęcie z kodu, który widnieje na boarding passie. Następnie dodajemy szczegóły związane z lotem (opóźnienie, odwołanie, przepełnienie -- czyli tak zwany overbooking, którego dotyczyła kwietniowa awantura w United Airlines), dodajemy jeszcze kilka szczegółów, a resztę zostawiamy w rękach autorów usługi. A kiedy zainstalujecie już aplikację, to koniecznie przyjrzyjcie się bliżej zakładce Twoje prawa, w których zebrano garść przydatnych informacji dla wszystkich, związanych nie tylko z opóźnionymi lotami, ale także problemami z bagażem, uszczerbkiem na zdrowiu czy odmową wejścia na pokład.

Delayed

Co roku 8 mln pasażerów ma prawo do odszkodowania za problematyczne loty, ale według danych AirHelp tylko 1 proc. z nich decyduje się na złożenie reklamacji. Naszym priorytetem jest edukacja pasażerów o tym, w jakich sytuacjach mają prawo do rekompensaty oraz pomoc w całym procesie. Teraz, dzięki polskiej wersji aplikacji AirHelp oraz skanerowi kart pokładowych stanie się to o wiele łatwiejsze.

AirHelp to doświadczona ekipa — i najwyraźniej to naprawdę działa!

Warto mieć na uwadze, że ekipa odpowiedzialna za AirHelp pracuje już w tym temacie od kilku lat -- i naprawdę się na tym zna. We wszystkich opisach obiecują nawet do sześciuset euro odszkodowania -- oczywiście wszystko zależne jest od okoliczności, w których się znaleźliśmy. Należy także mieć na uwadze prowizję firmy. Bo sprawdzenie przez jej pracowników czy należy nam się odszkodowanie nic nie kosztuje, ale w przypadku wygranej sprawy — standardowo firma pobiera 25% odszkodowania. W przypadku bardziej skomplikowanych sytuacji (tj. skierowania sprawy do sądu) — koszta te mogą być większe. Twórcy AirHelp obiecują jednak, że nigdy nie przekroczą one 50% całości.

Nareszcie możemy cieszyć się usługą także po polsku!

Bardzo cieszy mnie nie tylko rozwój usługi, ale też wsparcie dla języka polskiego. Opinie o AirHelp od lat pozostają niezmiennie dobre. No i co tu dużo mówić -- oby nikt z nas nie musiał z niej korzystać!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu