Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Android

Airdroid - Zarządzanie telefonem nigdy nie było tak proste i przyjemne

GU
Grzegorz Ułan
31

Jeszcze gdy dysponowałem desktopem z Windowsem, zawsze odstraszały mnie aplikacje producentów telefonów do zarządzania telefonem na komputerze. Za czasów Nokii, była to Nokia PC Suite, Samsunga - PC Studio czy ostatnio w przypadku HTC - HTC Sync. Są to duże aplikacje, pożerające sporo zasobów, zwykl...

Jeszcze gdy dysponowałem desktopem z Windowsem, zawsze odstraszały mnie aplikacje producentów telefonów do zarządzania telefonem na komputerze. Za czasów Nokii, była to Nokia PC Suite, Samsunga - PC Studio czy ostatnio w przypadku HTC - HTC Sync. Są to duże aplikacje, pożerające sporo zasobów, zwykle po zrobieniu backupu, nie wracałem już do nich. Dziś natrafiłem na znakomitą alternatywę dla tego typu programów - Airdroid.

Aby uzyskać dostęp do swojego telefonu na komputerze, wystarczy prosta aplikacja do zainstalowania na telefonie, dostępna za darmo w Android Market. Po uruchomieniu program sprawdzi nasze połączenie WiFi i wygeneruje hasło, które trzeba będzie później podać do zalogowania się w przeglądarce pod podanym adresem.

W samym programie na telefonie, z dodatkowych funkcji, mamy dostępny menadżer programów i zadań z pomocą którego możemy zwolnić trochę pamięci.
Przejdźmy jednak do samego zarządzania telefonem z poziomu przeglądarki na komputerze. Po zalogowaniu się ujrzymy ładnie skomponowany pulpit wraz z zawartością naszego telefonu

Mamy tu nasze programy, kontakty, dzwonki, muzykę, zdjęcia. Wszystko to możemy przeglądać, importować, exportować, usuwać, dodawać czy nawet instalować dostępne na dysku programy czy gry na Androida. Jest również i lista połączeń jakie wykonaliśmy czy też lista sms-ów. Można z tego poziomu wysyłać wiadomości, zarządzać kontaktami w telefonie oraz odsłuchiwać muzykę. Nie zabrakło też prostego menadżera plików.

Wszystko to ładnie opakowane. Dawno nie widziałem tak graficznie dopracowanej aplikacji webowej i do tego tak użytecznej. Bez dodatkowych driverów, w każdym systemie operacyjnym, mamy wygodny dostęp do zasobów w naszym telefonie.

W przypadku braku dostępu do WiFi, z menu programu wybieramy opcję Tethering&Hotspot po wcześniejszym uaktywnieniu tej funkcji w telefonie i połączeniu się w ten sposób z naszym komputerem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: