Android

Android Ice Cream Sandwich na tablecie Asus Transformer Prime [wideo]

Kamil Mizera
4

O Lodowej Kanapce od Google coraz głośniej. Niedawno firma udostępniała kod nowego systemu mobilnego, wystartowała również odświeżona strona Androida. Na reszcie ICS zaczyna pojawiać się również na urządzeniach. Niedawno Asus zaprezentował Androida 4.0 na swoim najnowszym tablecie Transformer Prime....

O Lodowej Kanapce od Google coraz głośniej. Niedawno firma udostępniała kod nowego systemu mobilnego, wystartowała również odświeżona strona Androida. Na reszcie ICS zaczyna pojawiać się również na urządzeniach. Niedawno Asus zaprezentował Androida 4.0 na swoim najnowszym tablecie Transformer Prime.

Firma od samego początku obiecywała, że Ice Cream Sandwich znajdzie się, najszybciej jak to możliwe, na jej tabletach i oto doczekaliśmy się pierwszego dema prezentującego nowy system w akcji:

 

Sama prezentacja nie jest szczególnie rozbudowana, ale można zobaczyć chociaż przedsmak tego, jak będzie działał ICS na Transformerze Prime z cztero-rdzeniową Tegrą. Robi to całkiem dobre wrażenie, zarówno w przypadku demonstracyjnego wideo jak i gry. Może zabrzmi to dziwnie, ale mnie jednak najbardziej ucieszyła możliwość tworzenia folderów, czego brakowało do tej pory Androidowi.

To demonstracyjne wideo to jasny sygnał od Asusa do klientów, że mogą wyzbyć się wszelkich obaw, nowy tablet będzie miał Androida 4.0 na pokładzie. A co z pierwszą generacją Transformerów? Asus zapowiadał, że również jej nie ominie upgrade. I spoglądając na oficjalną stronę firmy można się upewnić, że pierwsze Transformery również doczekają się ICS. Zarówno na stronie Transformera, jak i Transformera Prime przy informacji o systemie widnieje opis: Android 3.2 Honeycomb OS (4.0 Ice Cream Sandwich upgradable).

Posiadaczom pierwszych Transformerów pozostaje więc spokojnie czekać, aż i na ich urządzenia trafi nowy Android. Byle jak najszybciej.

 

Foto

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidTransformer PrimeICS