Lotnictwo

Airbus rusza z testem nowego systemu który zapewni lepszą podróż pasażerom i ułatwi pracę załodze

Kamil Świtalski
Airbus rusza z testem nowego systemu który zapewni lepszą podróż pasażerom i ułatwi pracę załodze
1

Skoro nowoczesne technologie są wszędzie — to nie może ich także zabraknąć na pokładach samolotów. Airbus A350-900 rozpoczyna właśnie testy systemu Skywise.

Jeżeli na co dzień unikacie "smart rozwiązań", to nowości opracowywane przez firmę Airbus raczej niespecjalnie przypadną Wam do gustu. Samolotowy gigant w samolocie Airbus A350-900 będzie testował nowości, które... będą bacznie śledzić każdy ruch pasażerów, by następnie wyciągnąć z nich wnioski i zapewnić jeszcze lepsze doświadczenia podczas podróży. A przy okazji pozwolą one usprawnić pracę załogi, która pod opieką której znajduje się samolot.

Zobacz też: Zazdroszczę latającym z UK. Wkrótce nie będą musieli wyjmować elektroniki i płynów przy kontroli

Nowoczesne systemy zamontowane w Airbusie A350-900 będą cały czas monitorować aktywność pasażerów. Tak nawet wtedy, gdy ci udadzą się do toalety. Powód? Nie, żadna inwigilacja. Chodzi o zapewnienie możliwie jak najlepszej, spersonalizowanej, obsługi na pokładzie. Pasażerowie mają dzięki temu szansę liczyć na dużo większe usprawnienia, dla pracującej załogi może to być solidne ułatwienie i usprawnienie pracy.

Zobacz też: I co z tego, że żadnego Macbooka nie nadadzą w bagażu. Wy kiedyś nadaliście?

Airbus Connected Experience — nowy system w Airbusach A350-900

Czujniki które zamontowane będą w Airbusie A350-900 dadzą pracownikom więcej danych na temat lotu niż kiedykolwiek wcześniej. Będą one na bieżąco śledzić cały zestaw elementów wyposażenia samolotu: od wózków z jedzeniem i napojami, przez dozowniki do mydła, papier toaletowy, tace, podłokietniki, obłożenie schowków znajdujących się nad głowami pasażerów, na... samych siedzeniach kończąc. Wszystkie te informacje mają być synchronizowane z wewnętrznym systemem Skywise, który ma regularnie dokonywać analiz i pozwalać optymalizować pracę i przygotowywanie posiłków. Twórcy platformy chcieliby zminimalizować do minimum generowanie odpadów czy lepiej organizować schowki (możliwe, że nawet rezerwując sobie wybrane miejsce wcześniej — przed tym, jak wsiądą do samolotu). Brzmi jak technologia przyszłości, ale skoro mogą na niej skorzystać wszyscy to... czemu nie?

Źródło: Airbus

Grafika w nagłówku: BriYYZ

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu