Internet

Medium dzięki tym zmianom staje się uniwersalną platformą wydawniczą [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Medium dzięki tym zmianom staje się uniwersalną platformą wydawniczą [prasówka]
4

Na wczorajszej konferencji twórcy Medium ogłosili nowe API, które uczyni tworzenie treści prostszym i bardziej efektywnym. Platforma przestaje być już tylko narzędziem do blogowania, ewoluując do stadium uniwersalnej i wszechstronnej platformy wydawniczej. Medium z nowym API Medium zostało roz...

Na wczorajszej konferencji twórcy Medium ogłosili nowe API, które uczyni tworzenie treści prostszym i bardziej efektywnym. Platforma przestaje być już tylko narzędziem do blogowania, ewoluując do stadium uniwersalnej i wszechstronnej platformy wydawniczej.

Medium z nowym API

Medium zostało rozbudowane o obsługę wzmianek, dzięki czemu autorzy mogą prowadzić między sobą dialog w artykułach, a także wspominać w komentarzach (gdzie również dokonało się sporo zmian). Ponadto nowe API integruje usługę z szeregiem zewnętrznych platform oraz narzędzi, jak: Byword, iA Writer, Ulysses oraz Wordpress. W tym ostatnim przypadku za pomocą dedykowanej wtyczki będziemy mogli publikować posty jednocześnie na swoim blogu oraz na Medium. Rozbudowano również kanał na IFTTT, dzięki czemu możemy jeszcze mocniej zautomatyzować proces wydawniczy.

Autorów ucieszą na pewno nowe, prostsze w użyciu narzędzia do formatowania tekstu. Co istotne, zapisane ustawienia są synchronizowane między różnymi urządzeniami. Z mniej istotnych nowości warto wspomnieć o wsparciu dla inicjałów (powiększonych względem reszty tekstu kapitalików na początku akapitu). Ponadto zaktualizowane zostały aplikacje dla Androida i iOS.

Amazon Snowball

Amazon rozszerza swoją ofertę o narzędzie o nazwie Snowball. Jest to narzędzie przeznaczone dla firm, które korzystają z chmury Amazon Web Services. Dzięki niemu możliwe będzie szybkie przesyłanie dużych ilości danych na serwery firmy. Sprzęt wyposażono w możliwość podłączenia zasilania, a także oczywiście kabla sieciowego (port ma przepustowość 10 Gbit). Może on pomieścić w sumie 50 TB danych, a następnie synchronizować je z chmurą. Mamy tutaj nawet panel E Ink służący do wyświetlania informacji o statusie synchronizacji. Całość wyceniono na 200 dolarów, ale do tego trzeba doliczyć dodatkowe koszty eksportu danych,

Tales from the Borderlands za darmo

Pierwszy epizod przygodówki Tales from the Borderlands tworzonej przez studio Teltale Games został udostępniony bezpłatnie na kilku platformach. Zagrać mogą m.in. posiadacze konsol oraz androidowcy. Oparta na settingu stworzonym przez Gearbox na potrzeby gier Borderlands przygodówka wcześniej była wyceniana na ok. 5 dol. Nie znaczy to jednak, że uzyskamy dostęp do pełnej zawartości - za kolejne odcinki będzie już trzeba zapłacić. Piąta i ostatnia część nie jest jeszcze dostępna - jej debiut zaplanowano jeszcze przed końcem roku.

Futbolfejs.pl

Jak informuje Press, byli dziennikarze Przeglądu Sportowego uruchamiają nowy serwis internetowy o nazwie Futbolfejs.pl. Strona, jak sugeruje nazwa, ma informować przede wszystkim o wydarzeniach ze świata piłki nożnej. Pomysłodawcą projektu jest Marcin Kalita, były redaktor naczelny gazety, który spędził w niej łącznie ponad 20 lat. Twórcy zapewniają, że nie jest to dodatkowa inicjatywa, a najważniejszy obecnie dla nich projekt. Ich ambicją jest przygotowywanie wartościowych, autorskich treści oraz poruszanie tematów w taki sposób, na jaki duże portale nie mogą sobie pozwolić.

Strona faktycznie zawiera interesujące materiały, ale póki co straszy archaicznym layoutem oraz przestarzałymi rozwiązaniami technologicznymi. Czarę goryczy przelewa tło, do którego użyto grafiki o wadze 4,68 MB...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu