Polska

Aero2 rozdaje bezpłatne gigabajty transferu

TP
Tomasz Popielarczyk
48

Dobre wiadomości dla posiadaczy kart bezpłatnego dostępu do internetu Aero2. W ramach promocji firma serwuje swoim użytkownikom bezpłatne pakiety danych, które zwiększają prędkość transferu oraz zdejmują konieczność wpisywania kodów captcha. W ramach promocji każdy użytkownik Aero2, który do tej...

Dobre wiadomości dla posiadaczy kart bezpłatnego dostępu do internetu Aero2. W ramach promocji firma serwuje swoim użytkownikom bezpłatne pakiety danych, które zwiększają prędkość transferu oraz zdejmują konieczność wpisywania kodów captcha.

W ramach promocji każdy użytkownik Aero2, który do tej pory nie korzystał z komercyjnych pakietów Aero Mini oraz Aero Max, może otrzymać bezpłatny pakiet 1 GB danych. Czas na jego wykorzystanie to 10 dni. W tym czasie prędkość połączenia wzrasta  do 3 Mb/s oraz znika konieczność wpisywania kodów captcha po każdych 60 minutach użytkowania. Nie jest to promocja życia i nie da się tego ukryć, ale jest za darmo.

Cała akcja trwa do 27 czerwca. Pełny regulamin jest dostępny jako PDF na serwerach operatora. Pakiet można natomiast aktywować na specjalnej stronie, na którą trzeba wejść z urządzenia podłączonego do sieci Aero2. Gdy wykorzystamy dostępny pakiet lub upłynie termin jego ważności, wszystkie standardowe parametry zostaną przywrócone.

Ruch ten jest dość znaczący, bo dobitnie pokazuje ambicje spółki Aero2, które wykraczają daleko poza usługę BDI. Uruchomione niedawno pakiety Mini oraz Max są atrakcyjną cenowo konkurencją dla ofert "dużych" operatorów, zaś termin wyłączenia bezpłatnych oferta zbliża się nieuchronnie. Co pozostanie? Ogromna baza klientów szukających alternatywy. Zakładam, że nie przejdzie im nawet przez myśl przejście do innej sieci, kiedy zobaczą przystępne cenowo pakiety za 5 czy 10 zł z prędkością 512 Mb/s, którą mieli dotychczas. Wielu zapewne też skusi się na te za 15 lub 20 złotych, gdzie prędkość jest 6-krotnie wyższa. A to wszystko bez nawet złotówki wydanej na marketing i pozyskanie klienta.

Czy to źle? Oczywiście, że nie. Aero2 z czasem może stać się fajną i atrakcyjną cenowo komercyjną ofertą internetu mobilnego dla mniej wymagających użytkowników. Można zatem bez większych obaw doczekać wyłączenia BDI.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GSMinternet mobilnyAero2