Startups

AdTaily na głównej stronie Antyweb (i kilka uwag)

Grzegorz Marczak
AdTaily na głównej stronie Antyweb (i kilka uwag)
31

Jestem w trakcie migracji reklam z głównej strony z formatu 225x75 na AdTaily czyli 125x125 pikseli. Przy okazji miałem chwilę czasu aby nieco pobawić się z widgetem AdTaily i mam kilka uwag, które w planach developmentu mogą zostać wzięte pod uwagę (mam taką cichą nadzieję). Przede wszystkim mak...

Jestem w trakcie migracji reklam z głównej strony z formatu 225x75 na AdTaily czyli 125x125 pikseli. Przy okazji miałem chwilę czasu aby nieco pobawić się z widgetem AdTaily i mam kilka uwag, które w planach developmentu mogą zostać wzięte pod uwagę (mam taką cichą nadzieję).

Przede wszystkim maksymalna ilość reklam w AdTaily w widgecie to tylk 6 sztuk. W związku z tym muszę przygotować się na dodawanie boksów reklamowych również ręcznie.

Aby nie było widać odstępu między reklamami dodawanymi ręcznie a tymi z widgeta chciałem usunąć jego tutuł. Wykasowałem więc tekst z tego pola (jest puste), w efekcie niestety wyświetlił się jakiś standardowy napis (sponsorzy strony). Problem tymczasowo można rozwiązać poprzez dodanie do swojego CSS-a linii kodu (dzięki za błyskawiczną pomoc!)

.AdTaily_Widget_Title {display: none !important;}

Kolejna rzecz to własne reklamy. Nadal nie można nimi zarządzać w sposób w jaki by się chciało. Nie mogę więc ustalić, że reklamy własne będą nad lub pod reklamami kupionym przez widget czy też pochodzącymi z kampanii. Nie można też określić daty kiedy reklama własna powinna się dezaktywować.

Idealnie było by też gdyby dla jednego serwisu dało się stworzyć więcej niż jeden widget. W ten sposób można zyskać elastyczność jeśli chodzi o zarządzenie różnymi cenami w różnych miejscach. Na chwilę obecną można osiągnąć taki efekt chyba jedynie poprzez zdefiniowanie kolejny raz tej samej strony.

Na koniec może nie rzecz najważniejsza ale moim zdaniem pomoc czyli akceptowanie flashy - rozumiem, że było by to pewnie większe obciążenie dla serwerów. Natomiast w tych czasach reklama flash jest chyba jednym z standardów. Wykorzystuje się ją nie tylko do bijących po oczach animacji ale również w celu zrobienia bardzo drobnych ruchomych elementów.

No ale nie chcę narzekać - Adtaily sprawuje się naprawdę dobrze. W roku 2009 dzięki tej formie reklamy zarobiłem ładnych kilka tysięcy złotych co bije na głowę wszystkie dotychczasowe system sprzedaży reklam (oprócz sprzedaży bezpośredniej).

PS. Zapraszam oczywiście do kupowania reklam przez Adtaily - widget widać po prawej stronie bloga na samej górze. Można też oczywiście kupić reklamę 125x125 (i inne formaty) bezpośrednio.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

antywebadtaily