Felietony

Adobe przejmuje EchoSign - wprowadzi podpisy cyfrowe do swoich produktów

Szymon Barczak
Adobe przejmuje EchoSign - wprowadzi podpisy cyfrowe do swoich produktów
0

EchoSign obsługuje już trzy miliony klientów na całym świecie - serwuje im rozwiązanie podpisów cyfrowych. Firma ta mająca siedzibę w Palo Alto zatrudnia na chwilę obecną 25 pracowników i pozyskała dwie rundy finansowania na łączną kwotę ośmiu i pół miliona dolarów. Wyjściem z inwestycji jest zakup...

EchoSign obsługuje już trzy miliony klientów na całym świecie - serwuje im rozwiązanie podpisów cyfrowych. Firma ta mająca siedzibę w Palo Alto zatrudnia na chwilę obecną 25 pracowników i pozyskała dwie rundy finansowania na łączną kwotę ośmiu i pół miliona dolarów. Wyjściem z inwestycji jest zakup EchoSign przez Adobe, które ma zamiar zintegrować usługi z oferowanym przez przejęty podmiot narzędziami.

Jason Lemkin, CEO EchoSign powiedział na temat transakcji, iż celem obu podmiotów jest wdrożenie cyfrowych podpisów jako standardowej metody uwierzytelniania dokumentów. Adobe planuje wdrożyć nową funkcję do takich usług jak SendNow, FormsCentral czy CreatePDF. Dokładne informacje na temat przejęcia nie zostały do końca ujawnione, ale wiadomo, że dotychczasowi pracownicy EchoSign, które oprócz siedziby w Palo Alto, ma także filie w UK i Niemczech, dołączą do ekipy Adobe.

Cieszę się, że duże podmioty coraz częściej przykładają wagę do bezpieczeństwa danych internautów. Prywatność nie bierze się przecież tylko z faktu, że dany podmiot nie wie, gdzie w danej chwili się znajdujemy, czy co robimy, ale również przede wszystkim, że nie ma dostępu do naszych danych. W przypadku przejęcia EchoSign nie ma mowy akurat o szyfrowaniu dokumentów czy zwiększaniu prywatności, ale o uwierzytelnianiu poszczególnych podmiotów, co również ma duże znaczenie w dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej firm decyduje się na zatrudnienie telepracowników rozsianych po całym globie.

Więcej informacji na temat przejęcia można znaleźć na blogu EchoSign oraz na BusinessWire.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

adobe