Adobe

Adobe Photoshop Camera: nowa aplikacja do zdjęć już dostępna na smartfony i tablety

Kamil Świtalski
Adobe Photoshop Camera: nowa aplikacja do zdjęć już dostępna na smartfony i tablety
10

Nowa aplikacja Adobe na smartfony już dostępna: kolejne wariacje z fotografiami.

Adobe to firma pełna skrajnych emocji. Z jednej strony: to z ich produktów korzystają najchętniej twórcy z całego świata. Z drugiej: non-stop słyszymy narzekania. Na ich stabilność, na niespełnione obietnice, na to, że coś nie działa jak powinno. Mimo wszystko nie przeszkadza to kreatywnemu gigantowi co rusz zapowiadać kolejnych produktów i coraz bardziej fragmentować swojej oferty. A dzisiejsza nowość: aplikacja Adobe Photoshop Camera na Androida oraz iOS jest tego doskonałym przykładem.

Adobe Photoshop Camera: nowa aplikacja oficjalnie dostępna

Adobe Photoshop Camera to jest ta aplikacja, którą firma zapowiedziała minionej jesieni. I choć zarówno na Androida jak i iOS rozmachu w pakiecie aplikacji odmówić im nie można (w tym ulubieńcy publiczności: Lightroom Mobile), to firma się nie poddaje i wciąż serwuje kolejne rozmaitości. Przedsmak tego czym będzie aplikacja dostaliśmy już w grudniu, podczas pierwszych wersji beta. Teraz jednak Adobe Photoshop Camera dostępny jest dla wszystkich i... w sumie to nie wiem, czy jest się specjalnie z czego cieszyć.

Bo Adobe Photoshop Camera to aplikacja typu mydło i powidło, jakich na rynku jest od groma. Najprostsze polecenia edycji zdjęć i filtry. Dużo filtrów — bo ponad 80, które zaserwują najrozmaitsze efekty. I choć te działają naprawdę sprawnie, to trudno mi oprzeć się wrażeniu, że aplikacja tego pokroju jest z dekadę spóźniona. W 2020 bliżej ludziom jednak do estetycznych edycji (stąd tak szalona popularność presetów do Lightrooma), niż tych fantazyjnych tekstur, nakładanych warstw, podmiany tła i innych błyskotek. Ale kto wie, może się mylę? Wiem jedno: zamiast takich cudaków, chętniej widziałbym solidną aktualizację dla Photoshopa na iPada, któremu do ideału bardzo daleko.

Adobe Photoshop Camera jest dostępny na platformie Google Play oraz w App Store, w wersji dostosowanej do ekranów smartfonów, za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu