Adobe

Photoshop na iPadach, Aero na iOS-ie, Photoshop Camera i wiele innych nowości z Adobe MAX 2019

Weronika Makuch
6

Konferencja Adobe MAX 2019 to oczywisty punkt zbiorczy dla wielu nowości. Jakie usprawnienia czekają nas w najbliższym czasie?

Adobe słucha opinii klientów i chce im jak najbardziej dogodzić. Własnie dlatego zabiorą się za usprawnianie aplikacji Creative Cloud. Nowe rozwiązania związane przede wszystkim z Photoshopem powinny ucieszyć zagorzały fanów firmy. Co konkretnie nas czeka?

Photoshop CC i Photoshop na iPadzie

Ogłoszenie pojawiło się już rok temu, ale dopiero teraz wszyscy zainteresowani użytkownicy będą mogli skorzystać z narzędzia w wersji 1.0. W tym momencie Photoshop na iPady jest fundamentem tego, co ma nadejść. To nie produkt gotowy i perfekcyjny. Adobe zaczęło od tego, co podobno w PS najważniejsze. Zobaczymy m.in opcję maskowania, retuszowania, malowania i komponowania. Z czasem zostaną dodane kolejne. Photoshop na iPadach obsługuje dokumenty PSD dostępne w chmurze. Pliki można zapisywać między komputerem a iPadem a także przez narzędzia takie jak Adobe Fresco i Adobe Aero. Pomiędzy aplikacjami nie ma żadnego pogrożenia jakości. Eksport plików jest obecnie obsługiwany w formatach PNG, JPEG, PSD i TIFF.

Adobe Photoshop Camera

Adobe prezentuje dziś także nową aplikację na iOS o nazwie Photoshop Camera . Narzędzie oparte na sztucznej inteligencji będzie dostępne w 2020 roku, choć Adobe jeszcze nie mówi. Program został zaprojektowany jako "zabawowe" narzędzie do robienia i ulepszania zdjęć za pomocą efektów i filtrów PS. Aplikacja ma sama rozpoznać temat zdjęcia i automatycznie wprowadzać korzystne zmiany. To nie będzie aplikacja dla profesjonalistów, a przyjemna zabawka dla wszystkich chętnych użytkowników.

Photoshop 2020

Ulepszona zostanie wersja komputerowa Photoshopa. Obsługa dokumentów w chmurze, ulepszenie technologii Sensei oraz pojawienie się narzędzia do selekcji obiektów to tylko niektóre ze zmian, które czekają użytkowników.

Aero

W przeciągu ostatnich 16 miesięcy Adobe kontynuowało współpracę z artystami, programistami i beta testerami, aby udoskonalić Aero i zbudować narzędzie do tworzenia doświadczeń w rzeczywistości rozszerzonej. Firma twierdzi, że wysłucha opinii społeczności po zetknięciu z pierwszą wersji Aero, aby dalej kształtować funkcje tegoż narzędzia w jak najdogodniejszy sposób. Adobe Aero można pobrać już dziś na iOS i iPadOS.

Illustrator CC i Illustrator na iPadzie

Najnowsze wydanie Illustratora przynosi poprawę wydajności oraz stabilności. Cienie i rozmycia gaussowskie powinny renderować się szybciej. Adobe gwarantuje też, że duże pliki będą zapisywać się dużo szybciej. Dodano też między innymi narzędzie do sprawdzania pisowni. Illustrator pojawi się na iPadach w przyszłym roku. Rozwój aplikacji jest na dość wczesnym etapie. Adobe chce na nowo podejść do interfejsu dotykowego.

Lightroom CC

Ligtroom CC zyska nowe samouczki. Nowe funkcje pomogą użytkownikom nauczyć się edytować zdjęcia i inspirować się najlepszymi. Zarówno na komputerze jak i na urządzeniach z iOS-em pojawi się także zaawansowana możliwość eksportu obrazów w formie plików TIFF. Będzie można dostosować rozdzielczość wyjściową, kompresję, metadane, nazewnictwo i przestrzeń kolorów. Na iOS możliwa jest teraz edycja partii obrazów. Funkcja po raz pierwszy pojawiła się na pulpicie w 2018 roku. Edycje można skopiować z jednego zdjęcia i wkleić do wybranej serii zdjęć.

Premiere Pro i Premiere Rush

Od dziś użytkownicy będą mogli korzystać z funkcji Auto Reframe. Pozwala ona dopasowywać treść do wielu formatów znanych z platform społecznościowych. Inteligentne formatowanie w celu uzyskania kwadratowego, pionowego, 16x9 lub dowolnego innego rozmiaru nigdy nie było tak proste. Wycinając kształt narzędzie nie wycina obiektu z ujęcia. Zaktualizowano również narzędzia graficzne Premiere Pro, aby stały się bardziej wydajne i płynne. Premiere Rush dostosowany do tworzenia krótkich treści współpracuje z TikTokiem.

 

 

Źródło: 9to5mac

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu