Adobe

iPad jeszcze bardziej PRO dzięki takim aplikacjom jak Adobe Fresco

Kamil Świtalski
iPad jeszcze bardziej PRO dzięki takim aplikacjom jak Adobe Fresco
8

To wlaśnie dzięki coraz lepszym aplikacjom, iPad Pro staje się... coraz bardziej Pro! Już jutro udostępniona zostanie nowa aplikacja dla rysowników: Adobe Fresco!

Apple cały czas przekonuje użytkowników iPadów że to nie jest tylko sprzęt do konsumpcji multimediów. Te czasy już minęły. Od wprowadzenia modeli iPad Pro, firma regularnie stara się podrzucać dowody na to, że ich tablety to rzecz która zadowoli także profesjonalistów. I choć największym "ale" w tej kwestii pozostaje oprogramowanie, to zażyła współpraca z najlepszymi w swojej klasie przynosi efekty. Tak właśnie sprawy mają się z Adobe, które to regularnie rozbudowuje swoje portfolio mobilnych aplikacji. Co ważne: z każdą wersją stają się one coraz lepsze. Wielkimi krokami zbliża się profesjonalny Photoshop dla iPada (obecnie jest w wersji beta), a w oczekiwaniu na ulubiony program do obróbki grafiki możecie sprawdzić jak w praktyce wypada ich nowe narzędzie dla rysowników, które od jutra dostępne będzie w App Store.

Adobe Fresco: nowa aplikacja dla rysowników na iPada już (prawie) dostępna

Na platformie App Store pojawiła się już strona produktu, która pozwala złożyć zamówienie przedpremierowe na aplikację. To dość zabawna sprawa, bo mowa o pre-orderze na darmową aplikację, gdzie wszelkie płatności uregulujemy w ramach transakcji wewnątrz aplikacji. Oczywiście subskrybenci pakietu CC mogą cieszyć się nią bez dodatkowych opłat — reszta musi szykować ok. 48 PLN miesięcznie. Aplikacja chce urzekać przede wszystkim bogatym wyborem pędzli, które mają trafić w gusta ilustratorów. Algorytmy zadbają o perfekcyjne mieszanie się barw, a podczas tworzenia artyści mają czuć się jakby malowali na płótnie. Oczywiście rysiki Apple Pencil będą przy tym ich najlepszymi przyjaciółmi. Poza nowatorskimi rozwiązaniami stworzonymi z myślą o nowej aplikacji, Adobe Fresco pozwoli także zaimportować setki pędzli z Photoshopa. Wisienką na torcie będą zaś wektorowe pędzle, które pozwolą w aplikacji stworzyć skalowalne rysunki, nad którymi pracę będą mogli kontynuować później w Illustratorze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu