Świat

Adobe Flash działa na iPhonie

Adobe Flash działa na iPhonie
7

iPhone ostatecznie skapitulował przed technologią Adobe Flash. Belgijski programista Thomas Joos dokonał tego, czego dotychczas nawet Adobe nie zdołało. Uruchomił on na telefonie iPhone zmodyfikowaną wersje Flash Lite. Koncern Adobe jakiś czas temu podjął się stworzenia na iPhone wersji swojego p...

iPhone ostatecznie skapitulował przed technologią Adobe Flash. Belgijski programista Thomas Joos dokonał tego, czego dotychczas nawet Adobe nie zdołało. Uruchomił on na telefonie iPhone zmodyfikowaną wersje Flash Lite.

Koncern Adobe jakiś czas temu podjął się stworzenia na iPhone wersji swojego produktu po tym jak Steve "Boski" Jobs zapowiedział, że Apple nie jest zainteresowane wprowadzeniem do swojego telefonu Flasha. Jak na razie opracowane przez Adobe rozwiązanie działa tylko na dostępnym w SDK emulatorze telefonu.

Opracowane przez Joos'a rozwiązanie nie pozwala jeszcze jednak na uruchomienie Flasha za pośrednictwem plug-in'a do przeglądarki, tak jak działa to na komputerach stacjonarnych. Pozwala on jedynie uruchomić animacje oraz proste aplikacje. Interesujący jest jednak fakt, że dodanie obsługi Flasha do iPhone pozwoliłoby w prosty sposób zaoferować na ten telefon wiele ciekawych aplikacji wykorzystujących dotykowy ekran, a developerom Flash stać się developerem iPhona. Poniżej zobaczyć możecie praktyczne działanie dodatku Thomasa Joos'a.Apple najwyraźniej obawia się jednak takiej sytuacji, gdyż różnymi działaniami blokuje od dłuższego czasu powstanie Flasha na iPhone. Aplikacje dostępne na iPhone będą bowiem po przez mający niedługo wystartować App Store. Co jednak komu z płatnego sklepu, gdy można by uruchomić aplikacje bezpośrednio ze stron internetowych?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneflashadobe