Skrótu SEO chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Opinii na temat przydatności SEO jest tyle ilu ekspertów (w naszym kraju pewnie z 40 milionów). Dla mnie...
Czy da się zrobić serwis nie myśląc o SEO? – moim zdaniem jest to możliwe. Obecne standardy programowania oraz dobre praktyki pokrywają tę część SEO, która związana jest z budową serwisów www. Pozycjonowanie na siłę i stosowanie trików SEO jest dobra na krótki okres czasu (oczywiście to tylko moja opinia).
Warto zastanowić się co się stanie z SEO kiedy pojawią się pierwsze prawdziwe (i dobrze działające) wyszukiwarki semantyczne (czyli między innymi takie, którym będziemy mogli zadawać pytania pełnymi naturalnymi zdaniami)?
Teoretycznie prawdziwa semantyczna wyszukiwarka powinna znaleźć odpowiedz na nasze pytania a nie wyświetlać listy wyników „najlepiej pasujących” do wpisanego słowa kluczowego. W takim przypadku niezależnie jak dobrzy będziemy w pozycjonowaniu – to nasz serwis nie pojawi się w wynikach dopóki jego treść nie odpowiada na zadane pytanie.
I tyle z teorii, w praktyce na rasowe semantyczne wyszukiwarki pewnie jeszcze poczekamy bo do tego aby mogły one funkcjonować potrzebna jest reorganizacja informacji oraz zupełnie inne podejście do ich katalogowania. Czekać więc możemy bardzo długo i nikt nie może mieć pewności kiedy ta tak zwana semantyka naprawdę się w internecie pojawi.
Jestem ciekawy jak obecni specjaliści i generalnie branżą SEO (bo chyba można tak powiedzieć) widzą swoją przyszłość i pracę czytając teorie o semantycznych sieciach , wyszukiwarkach itp.?
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu