Laptop

Acer Predator Triton 500 ma niespełna 2 cm grubości i RTX 2070 na pokładzie

Kamil Pieczonka
0

Acer rozbudowuje ofertę gamingowych komputerów Predator w nową serię urządzeń pod nazwą Triton 500. Będzie to nowa generacja notebooków wyposażona w najwydajniejsze podzespoły, ale jednocześnie zapewniająca nawet 8 godzin pracy na baterii przy wadze poniżej 2 kg.

Acer Predator Triton 500

Wśród producentów notebooków w ostatnim czasie panuje swoista moda na wydajne, ale jednocześnie lekkie i smukłe notebooki. Ciekawą propozycją w tym segmencie będzie Acer Predator Triton 500, który charakteryzuje się obudową o grubości zaledwie 17,9 mm oraz wadze 1,9 kg. Dzięki zastosowaniu bardzo wąskich ramek, nawet pomimo zamontowania matrycy o przekątnej 15,6 cala udało się zmniejszyć fizyczne rozmiary urządzenia. Do tego stopnia, że bez problemu zmieścicie go do każdego plecaka czy torby.

Mimo tego w środku udało się umieścić bardzo wydajne podzespoły na czele z sześciordzeniowym procesorem Intel Core i7-8750H taktowanym zegarem od 2,2 GHz do 4,1 GHz w trybie Turbo oraz układem graficznym NVIDIA GeForce RTX 2060 lub 2070. Do tego dochodzi 16 lub 32 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności od 512 GB do 1 TB. Całość uzupełnia matryca IPS o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości 1920x1080 pikseli, która charakteryzuje się odświeżaniem 144 Hz i wsparciem dla technologii NVIDIA G-Sync, która niweluje efekt tearingu (skakania obrazu powodowanego brakiem synchronizacji renderowanych klatek i odświeżania ekranu).

Gdy potrzeba Acer Predator Triton 500 może być też bardzo oszczędny, wbudowana bateria pozwala nawet na 8 godzin ciągłej pracy. To z kolei spełnia wymagania osób, które oprócz tego, że chcą od czasu do czasu zagrać, potrzebują też wydajny sprzęt do pracy. Triton 500 wyróżnia się też obecnością wielu portów rozszerzeń. Mamy tutaj port LAN (1 Gbps), aż 4 porty USB 3.1/3.2, HDMI oraz DisplayPort pozwalające na podłączenie zewnętrznych monitorów. Całości dopełnia podświetlana klawiatura oraz funkcja Turbo, która w ciągu kilku sekund zapewnia nam maksymalną wydajność urządzenia.

Ostatnim ale chyba najważniejszym elementem jest nowatorski system chłodzenia, który zapewnia odpowiedni przepływ powietrza przez dwa radiatory, a przy tym nie generuje uciążliwego hałasu. Wszystko za sprawą specjalnych wentylatorów AeroBlade liczących aż 59 łopatek o grubości zaledwie 0,1 mm. Oba modele notebooków z RTX 2060 i RTX 2070 są już dostępne w sprzedaży w wybranych sklepach. Ceny startują od 8999 PLN.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu