Acer

Zobacz Predatora 21X, steruj oczami i zobacz gości na żywo - Acer na IEM 2017

Konrad Kozłowski
1

Święto graczy trwa. Intel Extreme Masters w Katowicach to impreza, na której warto pojawić się nawet nie znając wszystkich tytułów gier i nazwisk graczy-gwiazd. To nie tylko świetne miejsce, by zobaczyć najlepszych w akcji, ale również doświadczyć najlepszego sprzętu, który powstaje z myślą właśnie o nich. Na stoisku Acera będziecie mogli zobaczyć laptopa-potwora, czyli Predatora 21 X, monitory śledzące oczy i zobaczyć na żywo mnóstwo różnych gości.

Rozpocznijmy od sprzetu. Zaprezentowany na targach IFA w Berlinie Predator 21 X jest jedyny w swoim rodzaju. To mobilna maszyna z ogromnym zakrzywionym ekranem, maszynową klawiaturą i kamerką śledzącą ruch naszych gałek ocznych. Monstrum, potwór - tak mówiło się o nim zaraz po premierze i te słodkie słowa chyba najlepiej oddają wszystkie cechy Predatora 21 X. Do Waszej dyspozycji będą dwa egzemplarze tego laptopa, ale już teraz obawiam się kolejek...

Dodatkowo, odwiedzający stoisko Acera będą mogli sprawdzić jak w praktyce działa funkcja Eyetrackingu. Miałem okazję doświadczyć jej właśnie w Berlinie na IFA 2016. Po krótkim procesie kalibracji przekonałem się, że miejsce na innowację w branży gier wciąż jest. Czy Eyetracking okaże się rewolucyjny w e-sporcie? Tutaj odgrywają rolę nieco inne czynniki, niż podczas “niedzielnej rozgrywki”, dlatego takiego zwrotu akcji się nie spodziewam, lecz dla pozostałych osób może to być ciekawa propozycja.

Rozglądanie się po okolicy czy wybieranie celu działa zaskakująco dobrze i wzbogaca rozgrywkę. Nie wszystkim przypadnie to do gustu, ale wrażenie robi niemałe. Dla ciekawych Acer przygotował dokładnie dwie sztuki monitorów obsługujących Eyetracking, więc nic nie stoi na przeszkodzie byście dali tej funkcji szansę właśnie na IEM-ie.Na tych, którzy chcieliby sprawdzić sprzęt służący graczom na głównej scenie, czekać będą monitory XB1 oraz następca tego modelu, czyli XB2 oferujący odświeżanie 240 Hz.

Acer zaplanował sporo atrakcji, a należy do nich także seria spotkań z ulubieńcami tłumów. Na liście gości znaleźli się Piotr 'Izak' Skowyrski komentujący spotkania CS-a, choć nie tylko(!) oraz drifterka Karolina Pilarczyk. Oto pełna agenda:

  • Piątek 11:10 - 11:40 Kevin 'Mr.Tweeday' Tweedale
  • Piątek 12:20 - 12:50 Lauren 'Pansy' Scott
  • Piątek 13:15 - 13:45 Ralf Reichert & George Woo
  • Sobota 11:10 - 11:40 Roger Szlatiner & Ralf Reichert
  • Sobota 12:05 - 12:35 Maximilian Kieturakis & Kevin 'MrTweeday' Tweedale
  • Sobota 13:05 - 13:50 Karolina Pilarczyk & Karol 'Rallen' Rodowicz Mariusz 'Loord' Cybulski
  • Niedziela 11:10 - 11:40 Igor Stanek
  • Niedziela 12:10 - 12:40 Piotr 'Izak' Skowyrski
  • Niedziela 13:10 - 13:40 Norbert 'Dis' Gierczak

Panele rozmów ochrzczono mianem Predator Prime Talk i każdego dnia dyskusje będzie można obejrzeć online.

Transmisje na żywo:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

-
Tekst powstał we współpracy z firmą Acer.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

predatorAceriempredator 21x