9

Abonament w Legimi będzie dostępny na Kindle

legimi na kindle
Legimi to usługa, dzięki której możemy uzyskać dostęp do całej bazy ebooków za jedną miesięczną kwotę abonamentu. Na tę chwilę są to opłaty rzędu 32,99 zł i 39,99 zł (razem z audiobookami) za nielimitowany dostęp. Tańsze opłaty dotyczą oferty na przeczytane strony - od 150 stron do 700 w cenie od 7 zł do 25 zł za miesiąc. Legimi udostępnia do tego własne aplikacje na Androida czy iOS oraz na wybrane czytniki. Do tej pory były to między innymi inkBOOKi oraz PocketBooki, brakowało popularnych u nas czytników od Amazona, czyli Kindle.

Zmieni się to już niedługo, Legimi umożliwi dostęp do swojej bazy posiadaczom czytników Kindle. Na start oferta dla nich będzie dostępna w dwóch najdroższych abonamentach bez limitu, a baza obejmować będzie 5 tysięcy tytułów, a która to ma się systematycznie powiększać w miarę dołączania kolejnych wydawnictw. Obecnie są to między innymi Albatros, Świat Książki, Fabryka Słów czy HarperCollins.

Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi:

Mieliśmy świadomość, że ta kilkusettysięczna rzesza miłośników ebooków do tej pory pozbawiona była szansy na korzystanie z Legimi, więc gdy takowa tylko się pojawiła, postanowiliśmy uczynić zadość oczekiwaniom. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, że Kindle daje jedynie namiastkę możliwości oferowanych przez książki w chmurze w aplikacjach Legimi. Właśnie dlatego z naszego abonamentu można korzystać aż na 4 różnych urządzeniach, aby w pełni docenić korzyści płynące z nielimitowanego dostępu do ebooków i audiobooków.

Osobiście podoba mi się to rozwiązanie, idealne dla osób dużo czytających w miesiącu, a bezpośredni dostęp do bazy ebooków z poziomu czytnika bez ograniczeń, powinien uprościć i uprzyjemnić użytkownikom Kindle korzystanie z niego. Oferta dla posiadaczy Kindle ma być dostępna w ciągu kilku najbliższych tygodni. Jeśli chcecie się dowiedzieć o niej od razu w dniu premiery, możecie się zapisać na stronie www.legimi.pl/kindle, w celu otrzymania powiadomienia o tym fakcie.