Telekomy

Oferty na abonament komórkowy ze światłowodami z limitem prędkości 300 Mb/s lub 1 Gb/s

Grzegorz Ułan
Oferty na abonament komórkowy ze światłowodami z limitem prędkości 300 Mb/s lub 1 Gb/s
13

Sprytne zagranie Play - jedną promocją sprawiają, że nowych klientów pozyska dwóch operatorów jednocześnie. Na dzisiejszej konferencji Play i UPC poznaliśmy nową ofertę połączniowo-powitalną na abonament komórkowy i światłowody.

Wręcz nie zdarzyło się jeszcze w historii aby kupując u jednego operatora usługę, drugą otrzymywalibyśmy za darmo u kolejnego operatora. Taka możliwość przytrafiła się teraz, przy okazji wykupienia przez właściciela Play operatora kablowego UPC, sfinalizowanego 1 kwietnia tego roku.

O promocji tych operatorów pisałem Wam już w południe, bezpośrednio po konferencji prasowej, teraz na spokojnie przyjrzyjmy się, jak ta promocja wypada na tle innych operatorów.

Do porównania weźmiemy zestawy usług w najtańszej możliwej konfiguracji w przypadku abonamentu komórkowego, które można wykupić w parze z internetem stacjonarnym z limitem prędkości 300 Mb/s lub 1 Gb/s.

Abonament komórkowy i światłowody w Play/UPC

Wyjątkowo zaczynamy niealfabetycznie od bohaterów dzisiejszej promocji. W przypadku nowych klientów Play, wykupujących abonament komórkowy Homebox za 90 zł (nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS, 150 GB transferu danych w smartfonie i 200 GB na dodatkowej karcie SIM do routera), abonament na internet stacjonarny z UPC z limitem prędkości do 300 Mb/s (49,99 zł miesięcznie) dostaną za darmo na dwa lata.

Z kolei nowi klienci UPC, wykupujący ofertę na internet stacjonarny z limitem prędkości do 1 Gb/s za 79,99 zł miesięcznie, abonament komórkowy w Play za 60 zł (nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS i 60 GB transferu danych), również otrzymają za darmo na dwa lata.

Abonament komórkowy i światłowody w Orange

W Orange do światłowodów z limitem prędkości do 300 Gb/s dołączany jest abonament komórkowy z limitem transferu danych 15 GB. Zestaw ten kosztuje 89,99 zł, a w przypadku światłowodów z limitem prędkości 1 Gb/s - 109,99 zł.

Obie wersje są za darmo przez 2 miesiące przy zakupie online, a więc średnio będzie to 82,49 zł i 100,82 zł.

Abonament komórkowy i światłowody w Plus


W Plusie dobieramy abonament komórkowy za 55 zł z limitem transferu danych 30 GB, który w połączeniu ze światłowodami 300 Mb/s kosztuje łącznie 95 zł.

Natomiast światłowody z limitem prędkości 1 Gb/s są za darmo przez 12 miesięcy, a drugie 12 miesięcy kosztują 60 zł, a więc średnio 30 zł miesięcznie przez 2 lata. Razem z abonamentem komórkowym będzie to 85 zł miesięcznie.

Abonament komórkowy i światłowody w T-Mobile

W T-Mobile w każdej z dwóch opcji światłowodów z limitem prędkości do 300 Mb/s i 900 Mb/s dostaniemy je za darmo przez rok, w przypadku gdy wykupimy abonament komórkowy za minimum 65 zł miesięcznie.

W pierwszej prędkości średni miesięczny koszt wyniesie nas łącznie 85 zł, a w drugiej 100 zł.

Najtańszy abonament komórkowy ze światłowodami do 300 Mb/s

Play Orange Plus T-Mobile
Nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne Tak Tak Tak Tak
Nielimitowane wiadomości SMS/MMS Tak Tak Tak Tak
Limit transferu danych w smartfonie 150 GB 15 GB 30 GB bez limitu
Limit transferu danych na dodatkowej karcie SIM 200 GB Brak 5 GB Brak
Limit prędkości internetu stacjonarnego 300 Mb/s 300 Mb/s 300 Mb/s 300 Mb/s
Abonament łącznie 90,00 zł 82,49 zł 95,00 zł 85,00 zł

W opcji z wolniejszym internetem stacjonarnym najlepiej wypada nadal T-Mobile, u którego zapłacimy za opisany zestaw 85 zł miesięcznie, na drugim miejscu mamy Orange, ale z małym transferem danych w smartfonie. Trzeci Play, jednak z dziesięć razy większym transferem w smartfonie i dodatkowym na drugiej karcie SIM.

Najtańszy abonament komórkowy ze światłowodami do 1 Gb/s

UPC Orange Plus T-Mobile
Nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne Tak Tak Tak Tak
Nielimitowane wiadomości SMS/MMS Tak Tak Tak Tak
Limit transferu danych w smartfonie 60 GB 15 GB 30 GB bez limitu
Limit transferu danych na dodatkowej karcie SIM Brak Brak 5 GB Brak
Limit prędkości internetu stacjonarnego 1 Gb/s 1 Gb/s 1 Gb/s 900 Mb/s
Abonament łącznie 79,99 zł 100,82 zł 85,00 zł 100,00 zł

W najszybszym internecie stacjonarnym najkorzystniej wypada teraz UPC, u którego skorzystamy przez dwa lata z tego zestawu za 79,99 zł miesięcznie.

Nowa oferta dla obecnych klientów Play i UPC

Co dla obecnych klientów Play i UPC korzystających już z którejś z ofert tych operatorów? Od jutra będą mogli wybrać jeden z planów na abonament komórkowy lub internet stacjonarny przez 9 miesięcy za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu