Mobile

A Wy ile kroków dziennie robicie?

Grzegorz Ułan
A Wy ile kroków dziennie robicie?
43

Aplikacji do mierzenia, śledzenia czy zapisywania aktywności mamy już pod dostatkiem. RunKeeper, Endomondo, Runtastic czy inne znane pozycje. Ostatnio doszły do tego gadżety typu Fitbit czy Jawbone. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Co do aplikacji nie działają one automatycznie, cz...

Aplikacji do mierzenia, śledzenia czy zapisywania aktywności mamy już pod dostatkiem. RunKeeper, Endomondo, Runtastic czy inne znane pozycje. Ostatnio doszły do tego gadżety typu Fitbit czy Jawbone.

Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Co do aplikacji nie działają one automatycznie, czyli musimy je uruchomić i przycisnąć Start, a to przy całodziennym działaniu wyczerpie baterię szybciej niż byśmy chcieli. Co do gadżetów, to kolejne urządzenie, które trzeba nosić przy sobie, ładować, podłączać.

Od kilku dni testuje inne rozwiązanie w tym temacie o nazwie Moves. To aplikacja dostępna na iOS i Androida, dzięki której będziemy mogli codziennie monitorować swoją aktywność w trzech kategoriach - spacer, bieganie i jazda na rowerze. Aplikacja działa w tle i automatycznie rozpoznaje te czynności. Nie trzeba jej specjalnie włączać i wyłączać. Nie pochłania też przy tym naszej baterii w kilka godzin.

Podsumowanie wyświetla się w ładnej i przejrzystej osi czasu z wyszczególnieniem miejsc startu, końca czy postoju oraz rodzaju aktywności. Mamy tu też mapę, gdzie możemy prześledzić całą trasę, no i najciekawszą opcję - możliwość podłączenia zewnętrznych aplikacji. Takie sprawdzanie i monitorowanie dla samego siebie mogłoby się szybko znudzić, co innego jak będziemy mogli dzięki tej aplikacji wytyczać sobie cele i realizować je wspólnie ze znajomymi.

Znalazłem jeden serwis, który to umożliwia przy użyciu tej akurat aplikacji o nazwie MatchUp. Na tę chwilę dostępny jest tylko na zaproszenia, ale znalazłem sposób abyśmy mogli wspólnie go przetestować. Pokrótce, jest to po prostu webowy interfejs z podsumowaniem naszej aktywności mierzonej przy pomocy wspomnianych ubieralnych gadżetów, ale również własnie tej jednej aplikacji mobilnej Moves.

Po założeniu konta wystarczy podłączyć się pod nią, poprzez wpisanie wygenerowanego kodu PIN w samej aplikacji.

Tu już wyświetlać się nam będzie jedynie podsumowanie naszej aktywności w rozbiciu na kroki, przebyte mile oraz czas biegania. Aby zabawić się w te zmagania wspólnie ze znajomymi, musimy stworzyć do tego osobny panel z naszymi zawodami.

Sprawdziłem też, że to jedyny obecnie sposób na założenie tam konta, oprócz oczywiście zgłoszenia się do testów i oczekiwania na zaproszenie. W tym celu stworzyłem własne zawody, do których możecie dołączyć i dzięki temu od razu założyć sobie konto w tym serwisie. Wszystkich chętnych poproszę o zostawienie swojego adresu email pod pierwszym moim komentarzem pod tym wpisem (wykasuje je później). Do wieczora będę wysyłał zaproszenia, po czym uruchomię zawody - start jutro 14 marca.

Po otrzymaniu zaproszenia kliknijcie akceptację w emailu, po czym załóżcie konto bezpośrednio na uruchomionej stronie z zaproszeniem. Tak więc zapraszam do wspólnej zabawy!:)

Aktualizacja 19:50

Lista zgłoszeń jest już zamknięta. Zgłosiło się 21 chętnych do wspólnych zmagań. Do samych zawodów stanęło tylko 8 śmiałków, nowych chętnych od teraz nie będzie już przyjmowało.

Dla spóźnialskich i niezdecydowanych stworzyłem jeszcze jedne zawody, które wystartują 15 marca. Wystarczy kliknąć w ten link i również uaktywni się opcja założenia konta (te zawody również już mają zamkniętą rejestrację - 19:30 14.03)

Strona główna Moves.
Strona główna MatchUp.
Aplikacja Moves w Google Play.
Aplikacja Moves w App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu